EBLK: Arka Gdynia z brązowym medalem po wygranej w Gorzowie
Dawid Lis

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 12.04.2022, 19:58

W drugim meczu o trzecie miejsce w Energa Basket Lidze Kobiet VBW Arka Gdynia pokonała na wyjeździe drużynę Enea Gorzów Wielkopolski. Po tym jak trzy dni temu w Gdynii również triumfowały Pomorzanki już dziś zapewniły sobie brązowe medale za sezon 2021/22. Najlepszą zawodniczką dzisiejszego spotkania była Megan Gustafson. Amerykanka w barwach Arki do 18 ppunktów dołożyła 17 zbiórek oraz 3 asysty.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodyń dzisiejszego spotkania, które w trakcie sezonu zasadniczego były w stanie pokonać gdynianki przed własną publicznością. Po pierwszej kwarcie drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego prowadziła 16:8 i wiele zapowiadało niezywkle zacięte spotkanie z szansą na przedłużenie serii. Zdecydowanie gorzej dla podopiecznych Dariusza Maciejewskiego wyglądała druga odsłona. Tam przewaga przyjezdnych była wręcz ogromna, a samą część gdy koszykarki Arki wygrały aż 10 punktami. W drużynie z Pomorza błyszczała Megan Gustafson, która nie miała sobie równych na tablicach. Wychodząc na drugą połowę przyjezdne miały tylko dwupunktową zaliczkę, a napory gospodyń nie ustawały. Udało im się nawet przez dość długi fragment trzeciej kwarty być na prowadzeniu, ale ostatnie słowo należało do Arki i trafienie Agaty Dobrowolskiej pozwoliło na wygranie kwarty. Ostatnia odłsona to bardzo dojrzała gra podopiecznych Jeleny Skerović, które kontrolowały swoją przewagę i utrzymały korzystny wynik do końcowej syreny, unikając tym samym trzeciego, decydującego starcia.

Enea Gorzów Wielkopolski - VBW Arka Gdynia 63:69 (16:8, 11:21, 21:22, 15:18)

Enea Gorzów Wielkopolski: Hurt 18, Jones 17, Makurat 16, Matkowska 5, Śmiałek 3, Owczarzak 2, Dźwigalska 0.

VBW Arka Gdynia: Gustafson 18, Begić 17, Kastanek 8, Podgórna 8, Bertsch 7, Bazan 5, Kunek 4, Pavlopoulou 4, Dobrowolska 3, Borkowska 1, Rudzka 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.