Serie A: Kownacki z pierwszym trafieniem w sezonie

• Data publikacji: 15.09.2018, 23:00

W czwartej kolejce Serie A Sampdoria Genua rozbiła na wyjeździe Frosinone 5:0, a jedną z bramek dla zwycięskiej drużyny strzelił Dawid Kownacki. Dla Polaka to pierwsze trafienie w tym sezonie w lidze włoskiej.

Strzelanie na Stadio Benite Stirpe rozpoczął już w 10. minucie niezawodny Fabio Quagliarella. Jednak po bramce dla Sampdorii obie drużyny zwolniły nieco tempo gry i w pierwszej połowie kibice nie ujrzeli już bramek. Te pojawiły się w drugiej części spotkania. Już dwie minuty po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Gianluca Caprari, a trzecią trafienie w 54. minucie dołożył Gregoire Defrel.

Trzybramkowe prowadzenie pozwoliło kontrolować piłkarzom z Genui przebieg spotkania i Marco Giampaolo zdecydował się na zmiany. W 65. minucie na murawie pojawił się Dawid Kownacki, zastępując Quagliarellę. Napastnik reprezentacji Polski, powoływany ostatnio do kadry U21, zdołał wpisać się na listę strzelców. Kownacki pewnie wykorzystał rzut karny z 83. minuty. Ale to nie był koniec trafień dla Sampdorii. Wynik na 5:0 ustalił w 86. minucie Defrel.

Karol Linetty i Bartosz Bereszyński zagrali pełne 90 minut w barwach zespołu z Genui, podobnie jak Bartosz Salamon dla Frosinone.

Frosinone - Sampdoria Genua 0:5 (0:1)

10' Quagliarella, 47' Caprari, 54', 86' Defrel, 83' Kownacki (k.)