ATP Monte Carlo: awans Hurkacz po ciężkiej walce

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 13.04.2022, 15:03

Hubert Hurkacz (14. ATP)  po kapitalnym pojedynku pokonał Pedro Martineza (45. ATP) 6:3, 4:6, 6:4 w drugiej rundzie turnieju ATP Monte Carlo. Tym samym Polak zapewnił sobie awans do 1/8 finału, w której jego rywalem będzie Albert Ramos-Vinolas.

Początek spotkania to zdecydowana dominacja serwujących, którzy w pierwszych pięciu gemach przegrali łącznie tylko cztery punkty — po dwa po obu stronach. W szóstym gemie nic nie zapowiadało żadnej zmiany, gdy Martinez prowadził przy własnym podaniu 40:0. Wtedy jednak Hiszpan zaczął popełniać błędy, które zostały natychmiast wykorzystane przez Hurkacza, a Polak wygrał pięć kolejnych wymian i doprowadził do przełamania. Chwilę później wrocławianin potwierdził przewagę, wygrywając przy własnym serwisie do zera i prowadził już 5:2. W dwóch następnych gemach obyło się bez break-pointów i 34 minutach gry Hubert zamknął pierwszego seta wynikiem 6:3.

Druga część meczu od samego początku wyglądała bardzo podobnie. W pierwszych sześciu odsłonach returnujący ugrali łącznie ledwie pięć piłek, a większych emocji doświadczyliśmy dopiero w siódmym gemie przy podaniu Pedro. Niestety tym razem Hurkacz nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie i ostatecznie rywal zdołał utrzymać serwis oraz wyjść na prowadzenie 4:3. Z kolei w dziesiątej odsłonie to Hiszpan wypracował podwójnego break-pointa, a następnie wykorzystał drugiego z nich, przełamując wrocławianina i zamykając seta wynikiem 6:4.

Decydująca rozgrywka była natomiast zupełnie inna. Już w pierwszym gemie Hubert zdołał przełamać podanie przeciwnika i uzyskać kluczową dla losów pojedynku przewagę. W dwóch następnych odsłonach obaj tenisiści mieli po jednym break-poincie, ale w obu przypadkach serwujący utrzymywali podanie. W kolejnych gemach Polak kontrolował prowadzenie i po dziewięciu gemach prowadził 5:4, dzięki czemu serwował na zamknięcie spotkania. W ostatniej odsłonie Hubert Hurkacz nie pozostawił żadnych wątpliwości i zakończył seta wynikiem 6:4. Tym samy nasz tenisista zapewnił sobie awans do następnej rundy, w której zmierzy się z Albertem Ramosem-Vinolasem.

Hubert Hurkacz (POL) [11] — Pedro Martinez (ESP) 6:3, 4:6, 6:4