Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Trefl Sopot

Relacja na żywo

Dziękujemy, że byliście z nami. To wszystko, co dla Was przygotowaliśmy.

Znamy już rozstrzygnięcia wszystkich dzisiejszych spotkań. Do Suzuki 1LM spada HydroTruck Radom, z kolei w play-offach wystąpią: Czarni, Anwil, Stal, Zastal, Śląsk, Legia, Twarde Pierniki i King.

Legia - Trefl 104:109 - Po trzech dogrywkach w Warszawie Trefl Sopot pokonuje Legię. Stołeczni w pierwszej rundzie play offów zagrają ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Twarde Pierniki - MKS 85:92 - Twarde Pierniki przegrywają z MKS-em Dąbrowa Górnicza i w pierwszej rundzie play-offów najprawdopodobniej zagrają z Anwilem.

HydroTruck - Anwil 84:92 - Koniec również w Radomiu. HydroTruck przegrywa i spada do Suzuki 1LM.

Legia - Trefl 96:96 - Niesamowita historia! W Warszawie będzie trzecia dogrywka!

Asseco - Stal 73:102 - Stal Ostrów Wielkopolski pewnie pokonał Asseco Arkę Gdynia 102:73, ale przez niekorzystny wynik w Radomiu prawdopodobnie i tak pozostanie na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Zastal - Astoria 97:82 - Zastal Zielona Góra pokonał Astorię Bydgoszcz 97:82, odbierając tym samym podopiecznym Artura Gronka szansę na grę w fazie play-offów.

Spójnia - Czarni 81:104 - Czarni Słupsk z przytupem i ponad 100-punktowym dorobkiem zakończyli sezon zasadniczy. Pewnie wygrali w Stargardzie ze Spójnią, która zakończy rozgrywki na 11. miejscu. Wygląda na to, że Czarni mogą szykować się na rywalizację z Kingiem Szczecin.

Legia - Trefl 88:88 - W Hali Bemowo potrzbena będzie druga dogrywka!

GTK - King 68:63 - Pękła pierwsza indywidualna "dwudziestka". Kristijan Krajina potrzebował na to raptem dwudziestu minut na parkiecie!

Legia - Trefl 88:88 - Pół minuty do końca dogrywki, a w Warszawie wciąż remis.

Twarde Pierniki - MKS 70:87 - Drużyna z Torunia punktuje zdecydowanie lepiej w czwartej kwarcie, ale przewaga MKS-u jest już zbyt wysoka.

Start - Śląsk 85:67 - Mecz w Lublinie na pewno nie stał na najwyższym poziomie wśród spotkań ostatniej kolejki. Za to skończył się najwcześniej. Śląsk nie miał większych argumentów ze względu na rezerwowy skład. Najmocniejsi zawodnicy szykują się na rozpoczynającą się w sobotę serię play-off z Zastalem oraz mecz Eurocupu z Gran Canaria. Start na otarcie łez po słabym sezonie zapewne awansuje na 12. miejsce. Po 19 punktów zdobyli Mike Scott i Cleveland Melvin.

Asseco - Stal 63:84 - Stal rozpoczęła ostatnią kwartę od serialu 13:6, po którym przewaga zespołu ponownie przekroczyła dwadzieścia punktów.

Zastal - Astoria 91:77 - bydgoszczanie tracą czternaście punktów na trzy minuty przed końcem meczu i mogą się już powoli żegnać z wizją gry w play-offach.

HydroTruck - Anwil 63:75 - "Rottweilery" coraz bliżej zwycięstwa. Wówczas najprawdopodobniej trafią w play-offach na Twarde Pierniki.

Legia - Trefl 76:76 - Koniec regulaminowego czasu gry! Będzie dogrywka w Warszawie.

Twarde Pierniki - MKS 61:84 - Cały czas gigantyczną przewagę mają goście. Do końca zostało 6 minut gry.

GTK - King 61:55 - Lepszy moment przyjezdnych. Należy jednak pamiętać, że jeśli Astoria przegra w Zielonej Górze, to King bez względu na wynik swojego meczu, wchodzi do czołowej ósemki.

Legia - Trefl 76:76 - 12 sekund do końca meczu i tym razem o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy.

Start - Śląsk 77:56 - W Lublinie zmienia się tylko to, czy gospodarze mają mniej czy więcej niż 20 punktów przewagi. Przypomnijmy, że Polski Cukier Pszczółka gra z rezerwami Śląska. Do końca pięć minut.

Legia - Trefl 74:74 - Wyrównał Johnson! 47 sekund na zegarze i przerwa na żądanie dla szkoleniofca Trefla Sopot.

Legia - Trefl 72:74 - Na 50 sekund przed końcem Johnson trafia jeden z dwóch rzutów osobistych.

Spójnia - Czarni 60:92 - Do końca niecałe siedem minut. W czwartej kwarcie dominacja Czarnych jest jeszcze większa.

Legia - Trefl 69:68 Przez kilka akcji na prowadzeniu byli goście, ale skuteczna akcja Johnsona pozwoliła Legii na zmianę tego stanu rzeczy. Do końca około 2,5 minuty.

Zastal - Astoria 84:67 - czternaście punktów z rzędu dla zielonogórzan, którzy tym samym mają 17 oczek przewagi na osiem minut przed końcem spotkania.

Twarde Pierniki - MKS 51:78 - Sprawa tego meczu wydaje się być już raczej rozstrzygnięta. Twarde Pierniki najprawdopodobniej zmierzą się z Anwilem w 1/4 finału.

Przy okazji zapraszamy na naszą stronę wieczorem. Dzisiaj możemy poznać mistrza Polski w Energa Basket Lidze Kobiet. BC Polkowice prowadzi 2:0 w finale i wieczorem w Lublinie może cieszyć się z triumfu w rozgrywkach. Za to w Tel Awiwie ostatni mecz sezonu zasadniczego Euroligi.

Legia - Trefl 64:62 - Legia od kiedy objęła prowadzenie to go już nie oddaje. Gospodarze mają jednak problem żeby zyskać większą przewagę i nieco szybciej rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa. Do końca pozostało niespełna pięć minut gry.

Zastal - Astoria 75:67 - końcówka trzeciej kwarty należała do gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę do ośmiu punktów. Świetne spotkanie z ławki rozgrywa Krzysztof Sulima, który ma 17 oczek.

Start 64:41 Śląsk - Pewne prowadzenie Startu, w którego szeregach na parkiecie pojawili się już wszyscy koszykarze. Dla młodzieży z Wrocławia to dobra lekcja.

HydroTruck - Anwil 52:58 - Remisowa trzecia kwarta - po 15.

Spójnia 55:80 Czarni - Koniec trzeciej kwarty. Zawodnicy dwóch drużyn zapewne chcą, aby ten mecz zakończył się jak najszybciej. Dla Spójni także sezon. A ekipa ze Słupska będzie odpoczywać przed play-offami. Jeszcze nie wiem z kim zagra.

Asseco - Stal 44:63 po pięciu minutach drugiej połowy meczu w Gdyni przewaga Stali Ostrów pozostała na tym samym poziomie. Ostrowanie są raczej pewnie wygranej i trzymają kciuki za HydroTruck Radom w spotkaniu przeciwko Anwilowi Włocławek.

Twarde Pierniki - MKS 44:70 - Dominacja to mało powiedziane. Drużyna z Torunia już chyba nie ma żadnych nadziei na wygraną. W trzeciej kwarcie Pierniki przegrywają 8:25, a mecz wygląda tak jakby podopieczni Ivicy Skelina chcieli dziś przegrać.

Legia - Trefl 60:57 - Gospodarze po raz pierwszy od początku drugiej kwarty objęli prowadzenie. Wydaje się, że bardzo zależy im dzisiaj na wygranej, a Trefl będzie musiał powalczyć do samego końca.

GTK - King 53:39 - Kryzysowy moment Kinga. Szczecinianie tracą już do rywali 14 oczek!

Spójnia - Czarni 50:72 - Zdecydowanym liderem Spójni jest Daniel Szymkiewicz, który zdobył już 21 punktów. Jednak to nie wystarczy na świetnych zespołowo gości, którzy mają ponad 20 punktów zapasu.

Zastal - Astoria 64:62 - bydgoszczanie odrabiają straty i tracą już tylko dwa oczka do przeciwników. Dodatkowo King przegrywa w Gliwicach 37:50, co daje szanse Astorii na awans do play-offów.

Legia - Trefl 53:54 - Niemal równo z syreną trafił Camphor i Legia po trzech kwartach przegrywa z Treflem jednym punktem. Zapowiada się bardzo ciekawa czwarta odsłona.

Twarde Pierniki - MKS 38:57 - Wydaje się, że dosyć pewnie po zwycięstwo zmierzją koszykarze z Dąbrowy Górniczej. MKS ma już prawie 20 punktów więcej od Twardych Pierników.

Start - Śląsk 53:33 - Gospodarze mają 20 punktów przewagi w połowie trzeciej kwarty.

Legia - Trefl 51:54 Niewiele ponad minuta pozostała do zakończenia trzeciej kwarty, a Legia cały czas jest blisko Trefla, ale ostatnie prowadzenie w tym meczu miała jeszcze na początku drugiej odsłony.

Zastal - Astoria 60:55 - rozpoczęła się druga połowa meczu w Zielonej Górze. Po trzech minutach różnica wciąż wynosi pięć oczek.

Start - Śląsk 45:31 - Zespół z Lublina w bezpieczną przewagą w spotkaniu z zespołem rezerw Śląska.

Twarde Pierniki - MKS 36:49 - Do gry po przerwie wróciliśmy także w Toruniu. Goście zdążyli już nieco powiększyć swoją przewagę.

Spójnia 44:55 Czarni - Spójnia dobrze rozpoczęła drugą połowę, ale strata nadal jest duża.

Legia - Trefl 38:39 - Rozpoczęła się już druga połowa w Hali Bemowo. Gospodarze dobrze rozpoczęli po wizycie w szatni i zminimalizowali swoją stratę.

Asseco - Stal 29:52 - w końcówce połowy goście przeprowadzili jeszcze serial punktowy 12:0, po którym ich przewaga w przerwie wynosi aż 21 oczek. Złą wiadomością dla gości jest natomiast fakt, że Anwil prowadzi z HydroTruckiem 43:37.

HydroTruck - Anwil 37:43 - Koniec pierwszej połowy. Jeśli taki wynik utrzymałby się, to zespół z Włocławka awansowałby na drugie miejsce w tabeli.

Start - Śląsk 42:28 - Wynik drugiej kwarty to 25:9. Młodzi zawodnicy Śląska utrzymali wysoki poziom gry w Hali Globus zaledwie przez pierwszą odsłonę. Start dominuje na tablicach, zaliczył aż 27 zbiórek. Tane Spasew daje szansę zawodnikom, którzy do tej pory mniej grali. Tak powinno być też po przerwie.

GTK - King 37:32 - To jest dzień Kacpra Borowskiego! Podkoszowy Kinga na swoim koncie ma już 15 punktów.

Zastal - Astoria 50:45 - koniec pierwszej części spotkania w Zielonej Górze. Po dwudziestu minutach gry Astoria przegrywa pięcioma punktami, a wizja gry w play-offach oddala się coraz bardziej od zespołu Artura Gronka.

Spójnia - Czarni 36:53 - Zakończyła się pierwsza połowa w Stargardzie. Aż 53 punkty zdobyte przez zawodników gości. Pewne prowadzenie lidera liga.

Asseco - Stal 24:43 - świetne spotkanie w barwach gospodarzy rozgrywa Dominik Wilczek, który ma na koncie już 13 punktów. Mimo tego goście wciąż utrzymują wysokie prowadzenie.

Twarde Pierniki - MKS 36:45 - Ekipa z Dąbrowy Górniczej w połowie meczu w Toruniu ma 9-punktową przewagę. Największą zdobyczą pochwalić się może Mike Lewis (12 punktów).

GTK - King 31:24 - GTK wciąż górą. Póki co King nie wygląda jak zespół, który za chwilę miałby awansować do play-offów.

Start - Śląsk 41:23 - Jeszcze kilka minut temu Start przegrywał 19:21. Potem zanotował serię aż 15:0! Lublinianie przejęli całkowicie inicjatywę i na dwie minuty przed przerwą mają prawie 20 punktów przewagi.

Legia - Trefl 31:37 - Goście prowadzą w stolicy 6-punktami po dwóch kwartach. Najlepszym punktującym dotychczas jest koszykarz Legii - Robert Johnson. Już za kilkanaście minut rozpocznie się druga połowa.

Zastal - Astoria 45:37 - na trzy minuty przed końcem połowy gospodarze prowadzą różnicą ośmiu oczek. Przypominamy, że wynik tego spotkania nie ma znaczenia dla zielonogórzan, natomiast goście muszą wygrać oraz liczyć na porażkę Kinga w Gliwicach, by awansować do play-offów.

Legia - Trefl 29:37 - Powiększa się przewaga gości, są już blisko 10-punktowej zaliczki.

Asseco - Stal 16:32 - przyjezdni nie dają rywalom najmniejszych szans i na początku drugiej kwarty prowadzą już różnicą szesnastu oczek. Ostrowianie patrzą również na wynik w Radomiu, licząc na porażkę Anwilu z miejscowym HydroTruckiem.

Twarde Pierniki - MKS 29:41 - Do dwucyfrowych rozmiarów wzrosła już przewaga drużyny z Dąbrowy Górniczej. Twarde Pierniki są słabsze przede wszystkim w aspekcie skuteczności rzutów z gry.

GTK - King 25:18 - Siedem oczek z rzędu dla GTK! Trener Arkadiusz Miłoszewski sięga po przerwę na żądanie.

Spójnia - Czarni 22:37 - W pierwszych czterech minutach drugiej kwarty Czarni jeszcze powiększyli przewagę. Trafili już sześć trójek.

Twarde Pierniki - MKS 29:37 - Przerwa na żądanie dla trenera zespołu z Dąbrowy Górniczej.

Legia - Trefl 24:27 - Cały czas wyrównany mecz oglądamy w Warszawie. Minimalne prowadzenie Trefl zawdziędza dobrej postawie swoich rezerowych.

Start - Śląsk 22:21 - Gospodarze wrócili na prowadzenie.

GTK - King 21:18 - Szczecinianie trafiają z coraz większą skutecznością, natomiast wciąż nie są w stanie objąć prowadzenia.

Zastal - Astoria 33:27 bardzo ciekawe spotkanie w Zielonej Gorze. Obie ekipy grają na wysokiej skuteczności, a mecz jest niesamowicie zacięty.

Start - Śląsk 17:21 - Nadal nieznaczna przewaga koszykarzy Śląska. Dziewięć punktów dla Startu, czyli ponad połowę w całym zespole zdobył Mateusz Kostrzewski.

Twarde Pierniki - MKS 26:35 - Powiększa się przewaga gości. Kiedy na ławce usiadł Lewis, w jego buty świetnie wszedł Filip Małgorzaciak, który ma już 8 punktów na swoim koncie przy 100% skuteczności.

Legia - Trefl 19:22 - W międzyczasie prowadzenie objął Trefl, a po trafieniu Daniela Ziółkowskiego udało się nieco powiększyć swoją zaliczkę.

Spójnia - Czarni 16:27 - Słupszczanie nie tylko utrzymali przewagę, ale także zakończyli pierwszą kwartę z dwucyfrowym zapasem. Świetna gra Czarnych od początku do końca sezonu zasadniczego. Czekamy na play-offy w wykonaniu numeru jeden.

HydroTruck - Anwil 19:23 - Kończy się pierwsza kwarta w Radomiu. Na ten moment przyjezdni na minimalnym prowadzeniu. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza lepiej wyglądali pod koniec tej części meczu.

Twarde Pierniki - MKS 26:28 - Rozpoczęła się już druga część gry w Toruniu. Twarde Pierniki cały czas są minimalnie z tyłu, ale na chwilę udało im się doprowadzić do remisu.

Start - Śląsk 17:19 - Doniesienia z Gdyni wskazują na to, że Polski Cukier Pszczółka walczy o 12. miejsce. Jednak po pierwszej części meczu Śląsk prowadził dwoma punktami.

Asseco - Stal - Kolejny serial punktowy ostrowian i przyjezdni prowadzą już 22:7.

Legia - Trefl 16:15 - Pierwsze 10 minut meczu przyniosło Legii minimalną przewagę nad Treflem Sopot. Dwie sekundy przed syreną kończącą do kosza trafił jeszcze Karol Gruszecki.

Twarde Pierniki - MKS 19:22 - Po pierwszej kwarcie minimalnie z przodu są koszykarze z Dąbrowy Góniczej. Najlepszym punktującym dotychczas jest Mike Lewis, który zdobył aż 12 oczek przy skuteczności z gry na poziomie 83%.

Start - Śląsk 13:17 - Zespół z Wrocławia odwrócił losy gry. Młodzież WKS-u wyszła na prowadzenie.

GTK - King 13:9 - Malachi Richardson, jeden z liderów Kinga, opuszcza parkiet. Przestrzelił cztery pierwsze rzuty, a dwa z nich nie dotknęły nawet obręczy!

Legia - Trefl 14:10 - Dwie minuty pozostały do końca pierwszej kwarty, a koszykarze Legii minimalnie pomniejszyli swoje prowadzenie.

Twarde Pierniki - MKS 10:14 Goście powiększają prowadzenie po celnym rzucie dystansowym Mike'a Lewisa. Wcześniej za trzy trafił jeszcze Marcin Piechowicz. Twarde Pierniki na razie bez punktów z dystansu.

Asseco - Stal - Walcząca o drugie miejsce na koniec sezonu Stal Ostrów prowadzi 16:5 po pięciu minutach gry.

Spójnia - Czarni 8:16 - Goście znaczącą powiększyli przewagę.

HydroTruck - Anwil 15:12 - Ofensywne spotkanie w Radomiu. HydroTruck zdążył już trzykrotnie trafić zza łuku.

Legia - Trefl 7:6 - Pięć minut gry w stolicy za nami. Minimalnie lepsi są stołeczni, ale to ich pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu.

Zastal - Astoria - Gospodarze prowadzą 16:12 po pięciu minutach gry. Siedem oczek na koncie ma już Nemanja Nenadić.

Twarde Pierniki - MKS 6:9 - Pierwsze skuteczne akcje już za nami. Minimalnie lepsi są goście, a dwie akcje kończył już Josip Sobin.

Start - Śląsk 9:3 - Jak można było się spodziewać, to lublinianie są przeważającą stronę w starciu z rezerwami Śląska. Sześć punktów przewagi po niecałych pięciu minutach.

GTK - King - Źle rozpoczyna się to spotkanie dla przyjezdnych. King zdobył w trzy minuty raptem dwa oczka, a przed momentem faul niesportowy został zapisany na konto Jay'a Threatta.

Legia - Trefl - Legia walczy o szóstą lokatę z Twardymi Piernikami z Torunia. Jedna z tych drużyn zmierzy się ze Stalą Ostrów, a druga z Anwilem Włocławek. Trefl zajmował przed kolejką 10. miejsce i tracił po punkcie do Astorii oraz Kinga.

Spójnia - Czarni 7:11 - Gospodarze liczą na utrzymanie 11. pozycji. Aby to zrobić muszą wygrać, co będzie trudne albo liczyć na porażkę Arki ze Stalą.

GTK - King - Aby utrzymać się w lidze, GTK musi dziś wygrać z Kingiem lub liczyć na porażkę radomian w starciu z Anwilem.

Twarde Pierniki - MKS - Drużyna z Torunia sezon zasadniczy zakończy na szóstej lub siódmej pozycji, to zależy od dzisejszych wyników. Pozycja MKS-u z Dąbrowy Górniczej jest bezpieczna, a na ewentualny awans do czołowej ósemki już od kilku kolejek nie ma szans.

GTK - King - Pierwsze punkty dla gospodarzy. Wynik meczu otworzył Filip Put.

Spójnia - Czarni - W Stargardzie kibice mają okazję oglądać najlepszą drużynę sezonu zasadniczego. Beniaminek, czyli Czarni Słupsk zechce potwierdzić to, że jest najlepszy.

Start - Śląsk - Wrocławianie wiedzą już, że w sobotę rozpoczną play-offy, w których zmierzą się z Zastalem. Dlatego też do Lublina przyjechał rezerwowy skład. Lublinianie za to zakończą sezon na 12. albo 13. pozycji.

17:30, a więc zaczynamy!

Dzień dobry! To już koniec sezonu zasadniczego w Polskiej Lidze Koszykówki. 30. kolejka to osiem spotkań o tej samej godzinie, czyli 17:30. Kto spadnie? Kto awansuje do play-offów? Jak będzie wyglądać ostateczna tabela? Odpowiedzi na wszystkie pytania w naszej relacji.

Niezależnie od wyników dzisiejszych spotkań, liderem tabeli po 30. kolejkach będzie zespół ze Słupska - beniaminek rozgrywek.

Jakie są scenariusze przed ostatnią kolejką zmagań? O tym przeczytacie w artykule na oficjalnej stronie ligi.

Zapraszamy na naszą relację, która rozpocznie się przed 17:30.