Strzała Brabancka: drugie miejsce Niewiadomej

• Data publikacji: 13.04.2022, 15:31

Kolejny dobry wynik osiągnęła Katarzyna Niewiadoma. Polka zajęła drugie miejsce w wyścigu Brabancka Strzała. Wygrała Demi Vollering z Holandii.

Trasa klasyku liczyła ponad 140 kilometrów i była mocno pofałdowana. Do pokonania było wiele krótkich podjazdów, które musiały dać się we znaki. Meta także była zlokalizowana na podjeździe.

Do tego wyścigu Katarzyna Niewiadoma przystąpiła po zajęciu piątego miejsca w Amstel Gold Race. Zawodniczka Canyon SRAM Racing jechała aktywnie, ale na 30 kilometrów przed metą odjechała jej koleżanka z drużyny Pauliena Rooijakkers oraz Demi Vollering (Team SD Worx). Holenderska dwójka uzyskała dużą przewagę. Na podjeździe na 20 kilometrów przed finiszem Vollering zostawiła swoją rodaczkę i pojechała po zwycięstwo.

Ostatecznie Demi Vollering triumfowała z zapasem 22 sekund. Rooijakkers została doścignięta przez grupę pościgową. Tym samym do ataku mogła przystąpić Katarzyna Niewiadoma. Polka poradziła sobie najlepiej wśród goniącym zawodniczek na finałowym wzniesieniu i zajęła drugie miejsce. Polka nieznacznie wyprzedziła Liane Lippert (Niemcy, Team DSM). Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra) zajęła 21. miejsce, Marta Lach (Ceratizit WNT Pro Cycling) była 25., a Karolina Kumięga (Valcar-Travel & Service) nie dojechała do mety.