Liga Asobal: jedynie Barcelona z dwoma triumfami, dobry mecz Syprzaka

• Data publikacji: 16.09.2018, 19:00

Za nami druga kolejka ligi hiszpańskiej piłkarzy ręcznych. Bardzo dobrze zagrał Kamil Syprzak, który przyczynił się do zwycięstwa Barcelony Lassa. Zespół z Katalonii jest jedyną drużyną z dwoma zwycięstwami w lidze.

Barcelona Lassa jest jedynym zespołem z kompletem punktów po dwóch kolejkach. W drugim meczu Duma Katalonii pewnie pokonała Liberbank Cuencę 43:22. Zwycięstwo mistrza Hiszpanii było bardzo przekonywujące. Kamil Syprzak opuścił środowy mecz Ligi Mistrzów z powodu urazu, ale wrócił w świetnym stylu. Polski obrotowy zdobył 6 bramek na 7 rzutów. Takie same statystyki miał Casper Mortensen, a najskuteczniejszy był zdobywca 9 goli Aleix Gomez. Atletico Valladolid i Bidasoa Irun w pierwszej kolejce wygrały swoje spotkania. W ich bezpośrednim starciu padł remis 24:24, chociaż do przerwy Valladolid prowadził 13:11.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Ademar Leon pokonał Helvetię Anaitasunę. Spotkanie było bardzo wyrównane, a Ademar wygrał tylko jedną bramką. Dzięki temu zespół ten z dorobkiem trzech punktów jest w czołówce tabeli. Helvetia po dwóch porażkach jest na ostatnim miejscu. Ciekawie zapowiadał się również mecz Logrony La Rioja z Fraikinem Granollers. Do przerwy La Rioja prowadziła 14:12, ale mecz ostatecznie zakończył się remisem 26:26. W drugiej kolejce po zwycięstwa sięgnęły również zespoły: Frigorificos Morrazo, BM Benidorm, Angel Ximenez Puente Genil i Quabit Guadalajara.