NHL: strzelecki popis Colorado Avalanche

• Data publikacji: 14.04.2022, 09:50

Za nami dwa kolejne dni rozgrywek ligi NHL. W świetnej formie są liderzy Konferencji Zachodniej. Colorado Avalanche wygrali aż 9:3 z Los Angeles Kings.

Wtorek/środa

Jeden mecz tego dnia zakończył się rzutami karnymi. New York Islanders na Wschodzie zajmują 9. miejsce, a Pittsburgh Penguins plasuje się dwie pozycje wyżej. Tym samym jest to walka o awans do fazy play-off, ale różnica punktowa jest dość spora. Pingwiny objęli prowadzenie za sprawą Jake'a Guentzela. Jeszcze do końca pierwszej tercji Islanders strzelili trzy trafienia, w tym dwa Zacha Parise'a. Druga część meczu należała do gości, którzy wyrównali na 3:3. W trzeciej minucie trzeciej odsłony zespół z Nowego Jorku wrócił na prowadzenie po golu Josha Baileya. Trzy minuty później do remisu doprowadził w przewadze Jeff Carter. Ostatecznie doszło do rzutów karnych, w których jedyne trafienie zanotował Kyle Palmieri. Pomiędzy tymi zespołami plasują się Washington Capitals. Stołeczny zespół rozgromił 9:2 Philadelphia Flyers.

Boston Bruins - St. Louis Blues 2:4
Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 2:5
Florida Panthers - Anaheim Ducks 3:2 (po dogrywce)
New York Rangers - Carolina Hurricanes 2:4
Washington Capitals - Philadelphia Flyers 9:2
New York Islanders - Pittsburgh Penguins 5:4 (po rzutach karnych)
Detroit Red Wings - Ottawa Senators 1:4
Minnesota Wild - Edmonton Oilers 5:1
Nashville Predators - San Jose Sharks 1:0 (po dogrywce)
Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 2:5
Calgary Flames - Seattle Kraken 5:3
Dallas Stars - Tampa Bay Lightning 1:0
Vancouver Canucks - Vegas Golden Knights 5:4 (po dogrywce)
Arizona Coyotes - New Jersey Devils 2:6

Środa/czwartek

W Konferencji Zachodniej ósme miejsce zajmują Los Angeles Kings, którzy do samego końca powinni walczyć o awans do play-offów. Dzień wcześniej zgodnie z przewidywaniami wygrali z Chicago Blackhawks. Dzisiaj czekało ich starcie na wyjeździe z liderem, czyli Colorado Avalanche. Jest to jedyna drużyna, która w tej konferencji zapewniła sobie przepustkę do kolejnej fazy. Rywalizację zdominowali faworyci, którzy po pierwszej tercji prowadzili już 4:0. Kings strzelili dwie kolejne bramki, ale przegrali 3:9. Hat-tricka zanotował Nathan MacKinnon, a po dwa gole zdobyli Nicolas Aube-Kubel i Waleri Nichuszkin.

Philadelphia Flyers - New York Rangers 0:4
Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens 5:1
Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 9:3