Fortuna 1 Liga: Miedź znów skarcona za minimalizm, tragiczna seria Podbeskidzia trwa nadal

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 14.04.2022, 22:32

Spotkanie 28. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Miedzią Legnica zakończyło się remisem. Po trafieniu Bilińskiego dla bielszczan oraz golu Caroliny dla gości padł wynik 1:1.

Przed tym meczem piłkarze „Miedzianki” znajdowali się na bardzo pewnej pierwszej lokacie z 60. punktami na koncie. Zawodnicy „Górali” byli zaś na dziesiątej pozycji z dorobkiem 37. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami Miedź pewnie wygrała 4:2 i również w rewanżu to legniczanie wydawali być się faworytem, tym bardziej, że bielszczanie nie imponują formą na wiosnę.

W 24. minucie Miedź wyszła na prowadzenie. Podanie Chuci odebrał Jurich Carolina, który ładnym uderzeniem nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję wracającemu po dłuższej przerwie do bramki bielszczan Martinowi Polackowi. W końcówce pierwszej połowy gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Giorgiego Merebaszwiliego, ale radość Gruzina, jak i całej drużyny nie trwała zbyt długo, bowiem arbiter po analizie VAR anulował to trafienie.

Od początku drugich 45 minut legniczanie grali bardzo podobnie jak w poprzednich spotkaniach, kiedy to prowadzili w meczu. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zdecydowanie nie forsowali tempa i ograniczali się w znacznej części do defensywy. Podbeskidzie miało jednak spore problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych okazji do wyrównującej bramki. W końcu w czwartej minucie doliczonego czasu gry Miedź została skarcona za swój minimalizm. Po błędzie Pawła Lenarcika, do piłki dopadł Kamil Biliński i zapewnił gospodarzom jeden punkt.

Miedź nie wygrała już drugiego meczu z rzędu, co od bardzo dawna im się nie zdarzyło. Dla Podbeskidzia to już z kolei dziesiąty mecz z rzędu bez zwycięstwa, przez co nawet zakwalifikowanie do baraży może okazać się zadaniem zbyt trudnym dla bielszczan.

Podbeskidzie Bielsko-Biała  – Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Bramki: 90+4' Biliński - 24' Carolina

Podbeskidzie: Polacek - Simonsen, Wypych, Kowalski-Haberek - Gutowski (46' Bonifacio), Scalet (46' Celtik), Misztal (46' Frelek), Merebaszwili (89' Wełniak) - Roman, Milasius - Biliński

Miedź: Lenarcik - Carolina, Aurtenetxe, Mijusković, Gammelby - Dominguez (79' Lehaire), Tront (90+4' Martinez), Chuca (63' Matuszek) - Zapolnik, Makuch, Śliwa

Żółte kartki: 70' Milasius, 90' Wypych - 18' Tront, 62' Gammelby, 65' Zapolnik

Sędzia: Paweł Pskit