Porażki PSG i Lyonu, 90 minut Glika

• Data publikacji: 13.05.2018, 00:49

37. kolejka Ligue 1 przeszła do historii. Nie obeszło się bez niespodzianek i pozostało kilka niewiadomych przed ostatnią kolejką.

Kolejkę zainaugurowało spotkanie Guingamp z Marsylią. W tym emocjonującym meczu kibice oglądali aż 6 bramek i czerwoną kartkę. Ukarany nią został bramkarz gości, doświadczony Steve Mandanda. Spotkanie skończyło się wynikiem 3:3 i ekipa z Marsylii dalej liczy się w walce o wywalczenie udziału w Lidze Mistrzów (w przypadku zwycięstwa nad Atletico Madryt w finale Ligi Europy również zdobędzie prawo do udziału w rozgrywkach).

Do niespodzianek doszło w Strasburgu i Paryżu. Mistrzowie Francji ulegli zespołowi Rennes 2:0, mimo że prowadzili grę i wyszli podstawowym składem. Nie mająca już szans na puchary drużyna gości objęła prowadzenie po rzucie karnym. W 71. minucie drugiego gola strzelił Adrien Hunou, wykorzystując świetne podanie Jeremy'ego Gelina. W Strasburgu za to oglądaliśmy emocjonujące spotkanie, gdzie dopiero w ostatnich minutach meczu, ekipa gospodarzy wywalczyła sobie zwycięstwo nad faworyzowanym Lyonem zapewniając sobie utrzymanie w lidze.

W Księstwie Monaco miejscowa drużyna dopiero w ostatnich minutach spotkania zdołała wygrać z AS Saint-Étienne, a decydującego gola strzelił Fabinho z rzutu karnego. Drużyna Kamila Glika awansowała tym samym na 2. pozycję w tabeli, przybliżając się do bezpośredniego awansu do Ligi Mistrzów. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut spotkania.

Igor Lewczuk nie podniósł się z ławki rezerwowych, a klub Waldemara Kity - FC Nantes - wygrał na wyjeździe z Angers 2:0 i plasuje się na 10 pozycji w tabeli.

Guingamp - Marsylia 3:3