Podsumowanie Fortuna 1 Ligi: remis w meczu na szczycie, wymęczony triumf Chojniczanki

• Data publikacji: 16.09.2018, 14:29

W 10. kolejce Fortuna 1 Ligi, w meczu na szczycie, Sandecja Nowy Sącz podejmowała Bytovię Bytów. Ciekawie było też w Chojnicach, gdzie gospodarze grali ze Stomilem Olsztyn.

Sandecja Nowy Sącz 1:1 Bytovia Bytów

Małkowski 16' (karny) - Letniowski 72'

Piłkarze z Bytowa nie przestają czarować na boiskach Fortuna 1 Ligi, a przecież mieli walczyć o utrzymanie. Tymczasem w meczu na szczycie ligowej tabeli zremisowali z Sandecją. Gospodarze prowadzili grę, a w 16. minucie sędzia Wojciech Myć podyktował rzut karny, który na gola zamienił Maciej Małkowski. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i szukali szans do wyrównania, ale tym samym narażali się na kontry. Doskonale w bramce Bytovii spisywał się jednak Andrzej Witan, który uchronił ją od utraty kolejnych bramek.

W drugich 45 minutach ambitni goście wciąż walczyli o gola wyrównującego. Udało im się to w 72. minucie po strzale będącego w fantastycznej dyspozycji Juliusza Letniowskiego. Do końca oba zespoły atakowały, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Chojniczanka Chojnice 2:1 Stomil Olsztyn

Boczek 45', Drozdowicz 75' - Góral 74'

Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy chcieli pójść w górę ligowej tabeli. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili jednak goście, gdy lewym skrzydłem przedarł się Piotr Głowacki i oddał strzał na bramkę Chojniczanki, który został zablokowany przez jednego z obrońców. W 13. minucie znów groźnie było pod bramką Radosława Janukiewicza, ale potężne uderzenie Michała Górala przeleciało tuż nad poprzeczką. Sytuacja gospodarzy pogorszyła się 120 sekund potem, gdy czerwoną kartkę za brutalny faul na Góralu otrzymał Paweł Zawistowski. W 25. minucie, wreszcie coś ciekawego zagrali żółto-czerwoni. Dośrodkowanie w polu karnym Stomilu przejął Tomasz Boczek, ale jego główka wylądowała na górnej siatce bramki Michała Leszczyńskiego. Dwie minuty później Remigiusz Szywacz podał do Dominika Kuna, ale strzał tego drugiego wyłapał Janukiewicz. Coraz groźniejsi byli w swoich poczynaniach olsztynianie. Znów dobrą okazję miał Szywacz, ale defensywa Chojniczanki wyszła z tej opresji. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie 0:0, to w doliczonym czasie gry bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Boczek.

W drugą połowę tego meczu lepiej weszli gospodarze, którzy w 53. minucie mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego przejął Tomasz Podgórski i strzałem z przewrotki próbował zaskoczyć Leszczyńskiego. Cztery minuty po tej akcji powinno być 1:1. Góral zagrał piłkę do rezerwowego Grzegorza Lecha, ten oddał ją Wołodymirowi Tanczykowi, którego strzał odbił się od poprzeczki, lecz nie wpadł do bramki Janukiewicza. Piłkarze Stomilu za wszelką cenę próbowali przekonać sędziego, że był gol. Bardzo aktywny był Góral, który w 69. minucie miał kolejną szansę, ale bez powodzenia. Jednak pięć minut później już się nie pomylił i doprowadził do wyrównania. Radość Stomilu była bardzo krótka, bo już 60 sekund po wyrównaniu, gola numer dwa dla Chojniczanki zdobył rezerwowy Emil Drozdowicz. W 82. minucie, składy się wyrównały, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Tanczyk. Gospodarze mogli postawić jeszcze "kropkę nad i", lecz strzał Karola Gardzielewicza w pięknym stylu obronił Leszczyński. Ostatecznie, po tym szalonym meczu, trzy punkty zostają w Chojnicach, a goście mogą sobie tylko pluć w brodę, że nie wykorzystali tak dogodnej szansy grając niemal cały mecz w przewadze.