Hokej - MŚ 1B: porażka z Chinami, Polki zostają w Dywizji 1B

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 14.04.2022, 22:29

Polki przegrały 2:7 z Chinkami w meczu decydującym o awansie do Dywizji 1B. Nasze reprezentantki szanse na korzystny wynik z Azjatkami pogrzebały w nieudanej pierwszej tercji.

Przed czwartkowym spotkaniem obie ekipy dotychczas po cztery razy zwyciężały w turnieju rozgrywanym w katowickim Janowie, to bezpośrednie starcie decydowało więc o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Gospodynie zaczęły słabo, bo już w pierwszej minucie Martyna Sass skapitulowała po strzale QiQi Lin, ta sama zawodniczka po raz kolejny wpisała się na listę strzelców już kilkadziesiąt sekund później. Cała pierwsza tercja to dobra gra Chinek, po uderzeniach których krążek jeszcze czterokrotnie lądował w polskiej bramce, strzelczyni dwóch pierwszych goli ustrzeliła w tej części gry hat-tricka.

Druga odsłona dała zgromadzonej w Jantorze publiczności minimalną ilość radości, bo drogę do chińskiej bramki znalazły Tetiana Onyszczenko i Klaudia Chrapek, dwukrotnie udało się tu biało - czerwonym wykorzystać grę w przewadze. Niestety po trafieniu w 31. minucie licznik po polskiej stronie się zatrzymał, a do końca meczu lepszą od golkiperek okazała się już tylko Yu Baiwei, która w 52. minucie ustaliła wynik spotkania.

Wygrana Chinek dała tej ekipie awans do Dywizji 1A, katowicki turniej dla Polek zakończył się najlepszym dla naszej żeńskiej reprezentacji wynikiem w historii jej udziałów w światowym czempionacie. Trzecie miejsce zajęły Włoszki, do niższej klasy rozgrywkowej spadły Słowenki,

Polska - Chiny 2:7 (0:6, 2:0, 0:1), awans Chin do Dywizji 1B.