Serie A: Stępiński z golem na wagę remisu

• Data publikacji: 16.09.2018, 15:20

W pierwszym niedzielnym spotkaniu czwartej kolejki Serie A Roma mierzyła się z Chievo Verona. Mimo dwubramkowego prowadzenia Rzymianie wypuścili zwycięstwo z rąk, a gola wyrównującego dla klubu z miasta Romea i Julii strzelił Mariusz Stępiński.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla gospodarzy, którzy za sprawą strzału Stephana El Shaarawy'ego w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Po upływie dwóch kwadransów kibice Giallorossich byli jeszcze w lepszych nastrojach, bowiem wynik na 2:0 podwyższył Bryan Cristante. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy i wydawało się, że Roma ma ten mecz pod kontrolą.

Po wznowieniu gry do odrabiania strat wzięli się jednak goście. W 52. minucie kontaktową bramkę zdobył Valter Birsa. Rezultat 2:1 utrzymywał się przez większą czas drugiej połowy, aż sprawy w swoje ręce ( a właściwie nogi) wziął Mariusz Stępiński. Polak trafił do siatki w 83. minucie, dając swojej drużynie cenny remis.

To drugie trafienie naszego reprezentanta w tym sezonie. Wcześniej Polak strzelił bramkę w meczu z Juventusem.

Roma - Chievo Verona 2:2 (2:0)

10' El Sharawy, 30' Cristante - 52' Birsa, 83' Stępiński