Podsumowanie 2 ligi: derby dla Akplan Resovii, Znicz "zgasił" GKS Bełchatów

• Data publikacji: 16.09.2018, 17:10

W 10. kolejce 2 Ligi Akplan Resovia Rzeszów wysoko pokonała u siebie Siarkę Tarnobrzeg, a Znicz niespodziewanie ograł GKS Bełchatów.

Akplan Resovia Rzeszów 3:0 Siarka Tarnobrzeg

Antonik 51', Pyrdek 59', 76'

W derbach Podkarpacia faworytem byli goście, którzy jeszcze do niedawna przewodzili ligowej stawce. Jednak spotkanie lepiej rozpoczęli rzeszowianie, gdy w 2. minucie przed doskonałą szansą stanął Sebastian Zalepa, lecz jego strzał poszybował nad bramką Siarki. Potem w  8. minucie dobrą okazję miał Przemysław Pyrdek, jednak jego strzał również minął bramkę Krupy. W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła, ale to Akplan Resovia kontrolowała boiskowe poczynania. Goście wyczekiwali zaś na okazję do kontrataku. W 31. minucie Akplan Resovia powinna objąć prowadzenie, ale uderzenie Kamila Antonika z bliskiej odległości obronił Krystian Krupa. Jeszcze w samej końcówce pierwszej połowy kolejną okazję miał  Pyrdek, jednak jego strzał poszybował zbyt blisko środka bramki i golkiper Siarki spokojnie interweniował.

Drugie 45 minut mogło rozpocząć się bardzo dobrze dla Siarki. Tylko refleks Bartłomieja Banka uratował gospodarzy od utraty bramki. Po interwencji bramkarza Akplan Resovii piłka uderzyła w słupek i po chwili ponownie trafiła w jego rękawice. W 51. minucie, z lewej strony dokładną piłkę na piąty metr dograł Rafał Mikulec, tam wbiegł rozpędzony Antonik, który tylko dołożył nogę i mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans Krupie. Goście szybko ruszyli do odrabiania strat, ale w wybornej formie był tego dnia bramkarz Akplan Resovii. Gospodarze czekali na kontrę, która przyszła w 58. minucie meczu. Niepewnie do piłki wychodził Krupa, a czyhający na okazję Pyrdek przejął piłkę, minął bramkarza i posłał ją do pustej bramki. Ta bramka dobiła piłkarzy Siarki, którzy byli sfrustrowani i grali coraz bardziej agresywnie. Na niespełna kwadrans przed końcem, Akplan Resovia strzeliła gola numer trzy ustalając wynik tego spotkania. Ponownie w roli głównej wystąpił Pyrdek, który założył tzw. siatkę i ośmieszył Krystiana Krupę.

Znicz Pruszków 1:0 GKS Bełchatów

Smoliński 43' (karny)

Faworytem tego starcia byli goście z Bełchatowa, choć Znicz potrafi być nieobliczalny zwłaszcza u siebie. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy ku pamięci 14-letniego piłkarza Znicza Mateusza Jacaka, który zmarł w czwartek wieczorem. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, gospodarze stworzyli sobie nawet dwie sytuacje, ale bez większego zagrożenia pod bramką GKS-u. Tuż przed przerwą sędzia Szymon Lizak podyktował "jedenastkę" za faul na Marcinie Bochenku. Do piłki podszedł jego imiennik Smoliński i było 1:0 dla Znicza.

Po przerwie niewiele się działo. Bełchatowianie ruszyli do odrabiania strat, ale nie potrafili pokonać Piotra Misztala. Gospodarze do samego końca zaciekle bronili tej skromnej zaliczki i ostatecznie udało im się tego dokonać. Tym samym nie ma już w 2 lidze niepokonanej drużyny, gdyż GKS Bełchatów był do dziś ostatnią.