PKO Ekstraklasa: ważne zwycięstwo Warty ze Stalą

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.04.2022, 14:53

Warta Poznań wygrała 1:0 ze Stalą Mielec w meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo zespołowi Dawida Szulczka dał gol Dawida Szymonowicza.

Na bramkę nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie idealne dośrodkowanie Łukasza Trałki wykorzystał Dawid Szymonowicz. Do trzydziestej minuty dalej przewagę miała Warta. Zawodnicy Dawida Szulczka potrafili długo utrzymywać się przy piłce, czym zmuszali rywali do biegania. Ostatni kwadrans jednak należał do gospodarzy, którzy mocno przycisnęli Warciarzy. Brakowało im konkretów w postaci groźnych prób uderzeń i do przerwy wynik pozostał bez zmian.

W drugiej połowie ponownie Stal utrzymywała się dłużej przy piłce, lecz nie byli w stanie sforsować kompaktowej defensywy Warty. Efektem tego był jeden(!) strzał oddany w ostatnich czterdziestu pięciu minutach. Z biegiem czasu gospodarze otwierali się, ryzykując stratę kolejnych goli po kontrach. Te jednak przez gości były niewykorzystywane. Najgroźniejszą okazją był przebłysk wysokich umiejętności technicznych Jasona Papeau. Francuz przerzucił piłkę nad Mateuszem Żyro i oddał strzał z woleja. Skuteczną interwencję zaliczył Rafał Strączek, a przy dobitce fatalnie chybił Jan Grzesik. Skromne zwycięstwo daje poznaniakom spory komfort psychiczny przed następnymi meczami.

Stal Mielec - Warta Poznań: 0:1 (0:1)

Bramki: 12' Szymonowicz

Stal: Strączek - Wrzesiński (66' Steczyk), Matras, Flis, Żyro (78' Kort), Getinger - Maj (46' Kłos), Kasperkiewicz, Tomasiewicz, Domański (86' Cżorbadżijski) - Zawada

Warta: Grobelny - Trałka, Szymonowicz (64' Kopczyński), Ivanov - Grzesik, Maenpaa, Kupczak, Kiełb (56' Matuszewski), Luis (56' Papeau), Szczepański (56' Castaneda) - Zrelak

Żółte kartki: 11' Flis, 67' Kłos, 80' Tomasiewicz - 54' Kiełb, 85' Papeau

Sędzia: Bartosz Frankowski