PKO Ekstraklasa: Raków pewnie wygrywa z Termaliką
PKO Ekstraklasa\

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.04.2022, 17:00

Raków Częstochowa pokonał 3:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w 29. kolejce PKO Ekstraklasy. Tym samym gracze Marka Papszuna objęli prowadzenie w tabeli i wywarli presję na resztę tria.

Bruk-Bet zaraz na początku postraszył Raków. W drugiej minucie częstochowianie szczęśliwie zablokowali strzał z rzutu rożnego i wybili piłkę. W 13. minucie dobrą okazję zmarnował Fabio Sturgeon, strzelając nad bramką. Niecieczanie starali się rozgrywać akcje od tyłu, ale ta sztuka słabo wychodziła ich bramkarzowi. Pavel Pawliuczenka kilkukrotnie zagrywał niecelnie, co w 36. minucie skończyło się golem. Futbolówkę przejął Patryk Kun i podał do Iviego Lopeza, który umieścił piłkę w siatce. Do przerwy niewiele zapowiadało, by Raków mógł wypuścić trzy punkty z rąk.

Po zmianie stron piłkarze Termaliki pokazali chęci, ku odrabianiu strat. W pierwszym kwadransie pachniało wyrównującym golem. Głową strzelali Tomas Poznar i Mateusz Grzybek, z kolei strzałem z prawej nogi uderzał Matej Hubinek. Wszystkie te próby spełzły na niczym. Chwilę później z gola cieszył się Vladislavs Gutkovskis, który skutecznie dobił futbolówkę. W końcówce tuż po wejściu na boisko wynik ustalił Sebastian Musiolik.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa: 0:3 (0:1)

Bramki: 36' Lopez, 62' Gutkovskis, 90+1' Musiolik

Bruk-Bet: Pawliuczenko - Tekijaski, Wlazło, Domgjoni (46' Poznar), Hybś (64' Grabowski) - Grzybek, Hubinek, Dombrowskij Radwański, Mesanović (78' Varga) - Śpiewak (64' Poliarus) (85' Stefanik)

Raków: Kovacević - Krzyżak, Petrasek, Rundić - Kun, Lederman (89' Sapała), Gwilia (78' Czyż), Sorescu, Sturgeon (58' Cebula), Lopez (89' Musiolik) - Gutkovskis (78' Arak)

Żółte kartki: 27' Wlazło - 33' Kun

Sędzia: Daniel Stefański