PKO Ekstraklasa: Pogoń wygrywa i dołącza do Rakowa

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.04.2022, 19:40

Pogoń Szczecin wygrała 2:1 z Jagiellonią Białystok w 29. kolejce PKO Ekstraklasy. "Portowcom" udało się odwrócić niekorzystny rezultat za sprawą goli Kamila Grosickiego i Kamila Drygasa.

W pierwszej połowie Jagiellonia pokazała, że nie będzie łatwo szczecinianom o zdobycie trzech punktów. Mimo osłabień w defensywie (brak Michała Pazdana i Tarasa Romanczuk) skutecznie odpierali zagrożenie. W 25. minucie składną akcję gospodarzy skutecznym uderzeniem wykończył Diego Carioca. Radość miejscowych kibiców nie trwała jednak długo. W 33. minucie wyrównał Kamil Grosicki. Po straconym golu udawało się piłkarzom Piotra Nowaka trzymać piłkę z dala od swojej bramki.

W drugich czterdziestu pięciu minutach Jagiellonia rzadko zagrażała w ofensywie. Lepszą drużyną byli "Portowcy", którzy dochodzili do sytuacji bramkowych. Pierwszą w 53. min miał Maciej Żurawski, lecz dobrze po jego strzale interweniował Pavels Steinbors. Podobnie jak w kilku innych meczach Pogoni decydującą bramkę zdobył rezerwowy.  Był nim Kamil Drygas, który najlepiej odnalazł się w polu karnym w 74. minucie. Szanse na podwyższenie rezultatu mieli Sebastian Kowalczyk i Michał Kucharczyk, ale obaj przegrali pojedynek z golkiperem. Trzy punkty pozwoliły Pogoni dołączyć do Rakowa w ligowej tabeli.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin: 1:2 (1:1)

Bramki: 25' Carioca - 33' Grosicki, 74' Drygas

Jagiellonia: Steinbors - Olszewski, Czerech (87' Piszczek), Tiru, Nastić - Bida (68' Tabiś), Pospisil (87' Piszczek), Wdowik (78' Trubeha) - Struski (78' Mystkowski), Gual, Carioca

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Malec, Triantafyllopoulos, Stolarski (66' Kucharczyk) - Dąbrowski, Jean Carlos (85' Zech), Kowalczyk, Żurawski (66' Fornalczyk), Grosicki (78' Kostorz) - Zahović (66' Drygas)

Żółte kartki: 51' Pospisil, 58' Struski, 61' Tiru, 82' Czerech, 90' Gual, 90+2' Mystkowski - 68' Dąbrowski, 83' Fornalczyk

Sędzia: Dominik Kos