PKO Ekstraklasa: Lech wygrywa z Wisłą i zrównuje się z liderami

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.04.2022, 22:15

Lech Poznań pokonał na wyjeździe 1:0 Wisłę Płock w 29. kolejce PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył Dawid Kownacki.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli Lechici. Wisła miała duże problemy z wymieniem kilku podań na własnej połowie przez wysoki pressing gości. W pierwszych dwóch kwadransach gracze Macieja Skorży byli najbliżej zdobycia bramki po strzale Joao Amarala. Portugalczyk z dogodnej pozycji spudłował. Płocczanie największe zagrożenie stworzyli po niecelnym uderzeniu z rzutu wolnego Mateusza Szwocha. W ostatnich piętnastu minutach Dawid Kownacki potrzebował trzech prób, by wpisać się na listę strzelców. Ta sztuka udała mu się w 44. minucie, czym godnie zastąpił pauzującego za kartki Mikaela Ishaka.

W drugiej odsłonie obraz meczu się nie zmienił. Stroną dominującą był Lech, lecz brakowało ich graczom skutecznego wykończenia. Swoje okazje mieli m.in. Michał Skóraś i Amaral. Wisła była w stanie odpowiedzieć jedynie niecelnym strzałem głową Tomasza Walczaka. Zdobyte trzy punkty pozwoliły Lechowi zrównać się z Rakowem Częstochowa i Pogonią Szczecin, które także wygrały swoje mecze w tej serii gier.

Wisła Płock - Lech Poznań: 0:1 (0:1)

Bramki: 44' Kownacki

Wisła: Kamiński - Vallo (84' Cielemęcki), Krywociuk, Michalski, Tomasik - Pawlak (84' Walczak), Szwoch, Lesniak (66' Furman), Jorginho - Kolar (46' Rzeźniczak), Sekulski (66' Warchoł)

Lech: van der Hart - Pereira, Satka, Milić, Rebocho - Skóraś (80' Ba Loua), Murawski (73' Tiba), Karlstrom, Kamiński (90' Velde), Amaral (90' Marchwiński) - Kownacki

Żółte kartki: 6' Krywociuk, 50' Vallo, 76' Szwoch - 35' Amaral, 77' Kownacki

Sędzia: Paweł Raczkowski