Serie A: Piątek zapewnił Genui zwycięstwo

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 16.09.2018, 17:45

Dzięki trafieniu Krzysztofa Piątka Genoa pokonała Bolonię Łukasza Skorupskiego 1:0. Dla Polaka to czwarty gol w sezonie w lidze, co daje mu prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

W wyjściowych jedenastkach znalazło się dwóch Polaków: Piątek w Genui i Skorupski w Bolonii. Piątek bliski gola był już w 17. minucie, ale wtedy po strzale głową piłka minęła nieznacznie bramkę. W 42. minucie popisał się Skorupski, który obronił strzał Hiljemarka.

W 69. minucie polski bramkarz był już bez szans, a gola strzelił mu jego rodak. Krzysztof Piątek otrzymał podanie od Domenico Criscito, przyjął dobrze piłkę i uderzył zza pola karnego i futbolówka wpadła do bramki tuż obok słupka. Dla Piątka to czwarte trafienie w Serie A. Polak jest liderem w klasyfikacji strzelców razem z Gregoire Defrelem z Sampdorii.

W końcówce spotkania czerwoną kartkę zobaczył Erick Pulgar (Bologna FC).

Genoa FC - Bologna FC 1:0 (0:0)

Bramki: Piątek 69'

Genoa: Marchetti - Biraschi, Spolli, Guenter - Criscito, Romulo, Mazzitelli (Pereira 79'), Hiljemark (Lazović 58'), Bessa - Pandew (Kouame 62') - Piątek

Bologna: Skorupski - De Maio, Danilo, Gonzalez (Orsolini 70') - Pulgar - Mattiello, Poli (Svanberg 68'), Dzemaili, Dijks - Destro (Santander 79'), Okwonkwo

Kartki: Bessa, Marchetti - Destro, Dijks, Gonzalez, Dzemaili, Skorupski, Pulgar (czerwona)