PKO Ekstraklasa: Piast wywozi komplet punktów z Warszawy

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 18.04.2022, 22:29

Spotkanie 29. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice zakończyło się zwycięstwem gości. Po golu Kądziora padł wynik 1:0.

Przed tym meczem piłkarze „Wojskowych” znajdowali się na dziesiątej lokacie z 36. punktami na koncie. Zawodnicy „Piastunek” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 41. „oczek”. Spotkanie to było więc wybitnie istotne w kwestii utrzymania się w lidze obu zespołów. W pierwszym meczu między tymi drużynami gliwiczanie triumfowali aż 4:1.

Od początku rywalizacji to warszawianie mocno ruszyli do ataku, ale nie udało im się przekuć tego w zdobycz bramkową. Z każdą kolejną minutą Piast jednak coraz pewniej i lepiej prezentował się na placu gry. W 43. minucie goście wyszli na prowadzenie. Tragiczny błąd, który popełnił Lindsay Rose, skrzętnie wykorzystał Damian Kądzior i reprezentant Polski z bliska umieścił futbolówkę w siatce bramki strzeżonej przez Richarda Strebingera.

W drugich 45 minutach to Legia miała przewagę, ale pomimo kilku niezłych okazji na doprowadzenie do remisu, wynik spotkania już się nie zmienił.

Dzięki temu zwycięstwu Piast przesunął się na piątą lokatę i ciągle pozostaje w grze o udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Bramki: 43' Kądzior

Legia: Strebinger - Abu Hanna (60' Ribeiro), Wieteska, Rose, Jędrzejczyk - Sokołowski (73' Muci), Slisz - Verbić (73' Kapustka), Josue, Rosołek - Pekhart (80' Włodarczyk)

Piast: Plach - Holubek, Mosór, Czerwiński, Reiner, Konczkowski - Vida (82' Kaput), Huk, Chrapek, Kądzior (90' Pyrka) - Wilczek (82' Toril)

Żółte kartki: 62' Wieteska, 86' Jędrzejczyk - 11' Reiner, 49' Huk, 90+2' Kaput

Sędzia: Tomasz Musiał