EBL: Anwil rozpoczął serię od zwycięstwa
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 18.04.2022, 19:24

Faza play-off w Energa Basket Lidze rozpoczęła się na dobre. Anwil Włocławek wygrał 92:62 z Twardymi Piernikami Toruń i objął prowadzenie w serii.

Anwil Włocławek w sezonie zasadniczym zajął drugie miejsce. Do serii z siódmymi Twardymi Piernikami Toruń przystępował w roli faworyta, ale nie zdecydowanego. Dwa pierwsze spotkania rozgrywane są we włocławskiej Hali Mistrzów. Początek pierwszego meczu był wyrównany. Torunianie odskoczyli dopiero po serii 6:0 od wyniku 18:19. Pięciopunktowa przewaga gości nie zachowała się zbyt długo. W połowie drugiej kwarty prowadzenie przejął Anwil - 35:33. Pierwsza połowa zakończyła się serialem punktowym 9:0 ze strony Twardych Pierników. Tym samym podopieczni Ivicy Skelina schodzili na przerwę z rezultatem 46:42.

Trzecia kwarta należała do ekipy z Włocławka. Gospodarze wypracowali dwucyfrową przewagę, a po 30 minutach prowadzili 68:58. Cząstkowy wynik trzeciej ćwiartki brzmiał 26:12, co przybliżyło Anwil do rozpoczęcia rywalizacji play-off od zwycięstwa. W ostatnich minutach drużyna Przemysława Frasunkiewicza powiększyła zapas do ponad 20 punktów, potwierdzając dominację w drugiej połowie. Torunianie w ostatniej kwarcie rzucili zaledwie cztery punkty. Mecz zakończył się wynikiem 92:62. Najlepszym zawodnikiem był Jonah Mathews, który zdobył 21 punktów.

Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń 92:62 (21:26, 21:20, 26:12, 24:4)

Anwil: Mathews 21Dykes 18, Dimec 14, Nowakowski 10, Szewczyk 9, Łączyński 8, Bell 7, Petrasek 3, Bojanowski 2, Woroniecki 0, Olesiński 0, Kowalczyk

Twarde Pierniki: Amigo 15, Eads 12, Rogić 12, Manigat 10, Cel 6, Samsonowicz 3, Diduszko 2, Kołodziej 2, Karnowski 0, Janczak 0, Kruszkowski 0, Grochowski 0.