La Liga: Cadiz ogrywa Barcelonę na Camp Nou
Craig Sunter [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 18.04.2022, 22:57

Znajdujący się przed 32. kolejką hiszpańskiej La Ligi w strefie spadkowej Cadiz zaskoczył FC Barcelonę na Camp Nou, wygrywając 1:0 po bramce Lucasa Pereza w 48. minucie. Tym samym goście awansowali na szesnastą pozycję w ligowej tabeli, a Blaugrana pozostała na drugim miejscu, dzięki przegranej Sevilli z Realem Madryt.

Spotkanie od bardzo dobrej akcji rozpoczęli gospodarze, ale uderzenie Ferrana Torresa z bliskiej odległości zostało obronione przez Jeremiasa Ledesme. Następną szansę w 22. minucie miał Ousmane Dembele, który prawym skrzydłem wdarł się w pole karne rywali, ale jego strzał został wyblokowany przez obrońców. Z kolei chwilę później 100% okazję zmarnował Lucas Perez, który nie wykorzystał idealnej wrzutki Rubena Sobrino i nie trafił w światło bramki. Ta mogła się na gościach zemścić w 39. minucie, gdy kolejnym świetnym rajdem popisał się Dembele, ale uderzenie francuskiego skrzydłowego wybronił bramkarz. Kilka minut później sędzia zakończył bezbarwną pierwszą połowę, zapraszając piłkarzy do szatni.

Drugą część spotkania od potężnego ciosu rozpoczęli goście, którzy w 48. minucie objęli prowadzenie. Co prawda dwa pierwsze uderzenia Sobrino zostały w niesamowity sposób obronione przez ter Stegena, ale przy dobitce Lucasa Pereza Niemiec był już bezradny i skapitulował. Od tego momentu Blaugrana ruszyła do ataku, a kolejne sytuacje tworzył Ousmane, który w 68. minucie oddał groźną próbę zza „szesnastki”. Ta ponownie została jednak zatrzymana przez świetnie radzącego sobie Ledesme i przyjezdni wciąż prowadzili 1:0. Natomiast osiem minut później perfekcyjną szansę na podwyższenie wyniku miał Alex Fernandez, ale w niemożliwy sposób strzelił obok prawego słupka i Barcelona wciąż pozostawała w grze. 78. minuta to z kolei kapitalna główka wprowadzonego kilkanaście sekund wcześniej na plac gry Luuka de Jonga, którą z pewnymi problemami zatrzymał bramkarz. Jedenaście minut później jeszcze jedną okazję miał Pierre-Emerick Aubameyang, ale również Gabończyk nie był w stanie znaleźć sposobu na Jeremiasa Ledesme. W samej końcówce wynik nie uległ już zmianie i Cadiz wywiózł z Camp Nou trzy punkty, opuszczając tym samym strefę spadkową.

FC Barcelona — Cadiz CF 0:1 (0:0)

Bramki: — 48' Perez

Barcelona: ter Stegen — Dest (90+4' Mingueza), Garcia, Lenglet (77' Traore), Alba — F. de Jong (77' L. de Jong), Busquets, Gavi — Dembele, Depay (62' Aubameyang), Torres

Cadiz: Ledesma — Parra, (76' Akapo), Hernandez, Fali, Espino — Sanchez (64' Alejo), Jonsson (76' Chust), Jose Mari (64' Fede), Fernandez — Perez, Sobrino (82' Arzamendia)

Żółte kartki: 42' Busquets, 70' Dest, 90+4' Torres, 90+8' Alba — 61' Hernandez