WTA Stambuł: zacięty, lecz przegrany bój Magdy Linette

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 20.04.2022, 14:29

Magda Linette pożegnała się z zawodami WTA 250 w Stambule już w pierwszej rundzie. Polka uległa po dwugodzinnym boju Julli Putincewej 6:7(6), 4:6.

Pomimo niezłego rozpoczęcia, Magdala Linette przegrała cztery kolejne gemy z rzędu, co sprawiło, że musiała odrabiać stratę dwóch przełamań. Od tego momentu Polka zaczęła wykorzystywać atut własnego podania, a dodatkowo lepiej radziła sobie z serwisem rywalki. Bardzo szybko zniwelowała połowicznie dystans, lecz to Julia Putincewa chwilę później stanęła przed szansą zamknięcia seta, przy własnym podaniu. Kazaszka nie wykorzystała jednak piłki setowej, a po chwili Linette wyrównała stan pierwszej partii.

W końcówce nie wiele się zmieniło, a co za tym idzie tie-break rozstrzygnął losy inauguracyjnego seta. W tej części minimalnie lepiej radziła sobie biało-czerwona, która miała okazje na zwycięstwo, ale wówczas słabo spisała się przy rozgrywkach serwisowych. Po zaciętej 80-minutowej walce Putincewa zapisała seta na swoje konto.

Przebojowo drugą odsłonę otworzyła Linette. Wydawało się, że Polka złapała odpowiedni rytm, ale jej dobra gra nietrwała zbyt długo. Od stanu 2:0 zaczęła popełniać więcej błędów i wygrała tylko dwa gemy do końca spotkania. W związku z tym to jej przeciwniczka z Kazachstanu przypieczętowała awans do drugiej rundy zawodów w stolicy Turcji.

Julia Putincewa (KAZ) - Magda Linette (POL) 7:6(6), 6:4