EBL: druga wygrana Anwilu w serii
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 20.04.2022, 19:31

Anwil Włocławek prowadzi już 2:0 w serii ćwierćfinałowej z Twardymi Piernikami Toruń. Włocławianie w drugim meczu zwyciężyli 87:71.

Przedwczoraj Anwil Włocławek rozpoczął serię ćwierćfinałową przeciw Twardym Piernikom Toruń od zwycięstwa 92:62. Pierwsza połowa była wyrównana, ale w drugiej gospodarze dominowali. Dzisiaj drugi zespół sezonu zasadniczego liczył na drugą wygraną w rywalizacji. Początek meczu należał do Anwilu. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza objęli prowadzenie 5:0, a Twarde Pierniki rzuciły pierwsze punkty dopiero po trzech minutach. Goście nie pozwalali odskoczyć rywalom. Jednak po serii pięciu punktów gospodarze wyszli na prowadzenie 18:10.

W drugiej kwarcie torunianie zaczęli odrabiać straty. W czwartej minucie tej części spotkania przegrali 19:28. Cztery minuty później po rzucie za trzy punkty Roko Rogicia Twarde Pierniki wygrywały 32:31. To właśnie zespół Ivicy Skelina do przerwy prowadził 38:37. Pierwsze minuty drugiej połowy były wyrównane. Jednak podobnie jak w pierwszym meczu, włocławianie zaliczyli serię punktową i odskoczyli. Od remisu 46:46 zdobyli aż 14 kolejnych punktów. Po trzech częściach spotkania Anwil prowadził 64:50 i był w dogodnej sytuacji.

W ostatniej odsłonie meczu gospodarze pewnie utrzymali wysoką przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 87:71 i drugim zwycięstwem Anwilu. Twarde Pierniki miały problemy z trafianiem rzutów zza łuku. Najskuteczniejszym zawodnikiem był koszykarz gości Roko Rogić, który zdobył 26 punktów.

Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń 87:71 (19:14, 18:24, 27:12, 23:21)

Anwil: Łączyński 18, Dykes 17, Bell 14, Nowakowski 11, Dimec 9, Mathews 8, Woroniecki 4, Petrasek 3, Olesiński 3, Szewczyk 0, Gallus 0, Kowalczyk

Twarde Pierniki: Rogić 26, Cel 13, Amigo 9, Kołodziej 9, Eads 7, Diduszko 4, Samsonowicz 2,Karnowski 1, Manigat 0, Janczak 0, Grochowski 0, Kruszkowski 0.