NHL: kolejny rekord Owieczkina

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 21.04.2022, 11:03

Aleksander Owieczkin został najstarszym zawodnikiem w historii NHL, który zdobył co najmniej 50 bramek w jednym sezonie, ale jego Capitals przegrali po dogrywce z Las Vegas.

Grające na Wschodzie Capitals zapewniło już sobie udział w fazie play-off, Golden Knights wciąż walczy o najlepszą ósemkę na Zachodzie. Wynik spotkania otworzył po stronie waszyngtończyków Kuzniecow, jeszcze w pierwszej tercji wyrównał Martinez. W drugiej części gry ponownie prowadzenie objęli gracze ze stolicy, a 49. trafienie w tym sezonie zaliczył Owieczkin. Gra rumieńców nabrała w trzeciej odsłonie, w której najpierw wyrównał Dadonov, potem prowadzenie Las Vegas dał Stephenson. Gol dający rekord Owieczkinowi oraz wyrównanie Capitals padł w 54. minucie, od tego momentu gracz stołecznej ekipy jest najstarszym zawodnikiem (ponad 36 lat), który w jednym sezonie pokonał bramkarza rywali przynajmniej 50 razy. W ostatecznym rozrachunku świętowali gospodarze, bo w dodatkowym czasie gry Theodore dał zwycięstwo Golden Knights.

Las Vegas Golden Knights - Washington Capitals 4:3d. (1:1, 0:1, 2:1, 1:0d.).

W meczu ekip, z których jedna dawno zapewniła sobie awans do fazy play-off, a druga od dawna nie ma szans na udział w tej fazie lepsze okazało się Seattle Kraken. Losy spotkania rozstrzygnęły się zasadniczo w pierwszej tercji, w której ligowi debiutanci zdobyli trzy gole, potem lepszy od ataków Kraken był Francouz, ale Lawiny przegrały 2:3.

Seattle Kraken - Colorado Avalanche 3:2 (3:1, 0:0, 0:1).

Coraz bliżej awansu do play-off na Zachodzie są Edmonton (zwycięstwo z Dallas) i Nashville (lepsze od Flames w karnych), cegiełkę dołożyło także Los Angeles, lepsze od Anaheim. Dallas zajmuje ostatnią, ósmą pozycję w tabeli konferencji, mając jednak dwa punkty przewagi i jeden mecz do rozegrania więcej niż dziewiąte Las Vegas.