Lotto Ekstraklasa: Legia Warszawa wreszcie zwycięska

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 16.09.2018, 19:56

Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 1:0 w hicie 8. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Dominik Nagy w 32. minucie gry.

W pierwszej połowie nie działo się prawie nic. Oba zespoły nie miały pomysłu, jak przedostać się w pole karne rywala, przez co oglądaliśmy słaby mecz bez sytuacji bramkowych. Z tego pokazu beznadziejności na uwagę zasługuje błysk Sebastiana Szymańskiego z 32. minuty. Polski młodzieżowiec zagrał świetne prostopadłe podanie do Dominika Nagy'ego, który minął Matusa Putnocky'ego i skierował piłkę do pustej bramki. Goście długo nie mogli wykreować sobie nic ciekawego. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy górną piłkę "na oślep" zagrał Łukasz Trałka, dość przypadkowo przejął ją Joao Amaral, ale nie potrafił wykorzystać prostej sytuacji sam na sam z Radosławem Cierzniakiem.

W drugiej części gry nieco lepiej prezentowali się gospodarze. Podopieczni Ricardo Sa Pinto starali się kreować akcje i chociaż niewiele z tego wynikało, to jednak trzeba pochwalić choćby same próby. Legia powinna nawet szybko podwyższyć prowadzenie, ale Mateusz Wieteska trafił główką w poprzeczkę bramki gości. Niedługo później sędzia Daniel Stefański podyktował kuriozalny rzut karny dla Warszawian, lecz na szczęście system VAR zareagował i arbiter mógł skorygować tę błędną decyzję. Na niewiele pomogło to Lechowi. "Kolejorz" grał bardzo słabo, nie stwarzając sobie dosłownie żadnej sytuacji bramkowej. Podopieczni Ivana Djurdjevicia grali bez pomysłu, bez wiary, bez werwy w osiągnięcie korzystnego rezultatu. Zdecydowanie bliżej strzelenia kolejnego gola byli Legioniści - Carlitos nie sięgnął piłki zagrywanej przez Kucharczyka, swoich szans nie wykorzystali też Radović czy właśnie Kucharczyk.

Dla Legii to przełamanie dwóch meczów bez zwycięstwa. Z kolei kryzys "Kolejorza" trwa w najlepsze. Poznaniacy zdobyli raptem jeden punkt w czterech ostatnich spotkaniach.

LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ 1:0 (1:0)