Tenis: kolejny świetny mecz w wykonaniu Zielińskiego
sirobi 2021

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 21.04.2022, 14:53

Jan Zieliński oraz Hugo Nys kontynuują swoją świetną serię. Polak i Monakijczyk pokonali duet Andre Gooransson/Ben McLachlan, a co za tym idzie awansowali do półfinału gry deblowej w zawodach ATP 250 w Belgradzie. Było to ich dziewiąte zwycięstwo, przy jednej porażce, w ostatnich tygodniach. Z kolei na tym samym etapie turnieju z zawodami w Stuttgarcie pożegnała się Alicja Rosolska z Erin Routliffe.

Pierwsze dwa sety w rywalizacji Jana Zielińskiego i Hugo Nysa z Andre Goranssonem oraz Benem McLachlanem były niemal kopią. W inauguracyjnej odsłonie Polak i Monakijczyk przełamali serwis swoich przeciwników jeden raz, dzięki czemu zwyciężyli 6:3. Natomiast w drugiej części role się odwróciły, a szwedzko-japoński duet doprowadził do wyrównania. Decydującą partię kapitalnie otworzyli Zieliński oraz Nys, którzy prowadzili 6:1. Z każdym rozegranym punktem rywale gonili wynik, a przed decydującą częścią doprowadzili do stanu 8:7. Wówczas Zieliński i Nys wykazali się koncentracją, potwierdzając wygraną w ćwierćfinale przy własnym podaniu.

Również w ćwierćfinale gry deblowej rywalizowała Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Polsko-nowozelandzki duet podejmował w Stuttgarcie faworyzowane Azjatki, Shuko Aoyama/Hao-Chin Chang. Rosolska oraz Routliffe po obiecującym początku wyraźnie osłabły w kolejnej części meczu. Rozstawione z czwórką od stanu 1:3 przejęły inicjatywę i zwyciężyły 6:4. W drugiej części kontynuowały swoją wyśmienitą dyspozycję powtarzając wynik z pierwszego seta, a jednocześnie pieczętując awans do półfinału.

Jan Zieliński/Hugo Nys (POL/MON) - Andre Goransson/Ben McLachlan (SWE/JPN) 6:3, 3:6, 10:7

Shuko Aoyama/Hao-Chin Chang (JPN/TAI)[4] - Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL) 6:4, 6:4