Kolarstwo torowe - PN: Polacy na czwartym miejscu w sprincie drużynowym

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 21.04.2022, 22:54

W Glasgow rozpoczęły się zmagania w Pucharze Narodów w kolarstwie torowym. Pierwszy dzień zmagań stał pod znakiem konkurencji drużynowych.

Dobrze w eliminacjach sprintu drużynowego pojechali Daniel Rochna, Patryk Rajkowski i Maciej Bielecki, którzy z czasem 43,910 sekundy zajęli szóste miejsce i pewnie awansowali do kolejnej fazy rywalizacji. Tam ich rywalami byli Niemcy, których Polacy pokonali o ponad 0,3 sekundy. Nasi reprezentanci uzyskali czas 43,906 sekundy, co dało im prawo walki o najniższy stopień podium. W wyścigu o trzecie miejsce rywalami Rochny, Bieleckiego oraz Rafała Sarnieckiego, który zastąpił Patryka Rajkowskiego byli Holendrzy. Niestety Polacy przegrali o ponad sekundę ze swoimi przeciwnikami. Natomiast pierwsze miejsce wywalczyli Australijczycy. W finale pokonali drugą drużynę Francji.

W eliminacjach sprintu drużynowego stanęły Nikola Sibiak, Marlena Karwacka oraz Urszula Łoś. Polki nieźle się spisały i z siódmym wynikiem awansowały do pierwszej rundy. W niej zmierzyły się z Holenderkami. Przed wyścigiem doszło także do jednej zmiany w składzie. Nikola Sibiak została zastąpiona przez Paulinę Petri. Nasze reprezentantki dobrze pojechały, ale ostatecznie były o blisko pół sekundy słabsze od swoich rywalek. Polki miały najlepszy czas spośród reprezentacji, które odpadły, co dało im piątą lokatę. Ostatecznie to właśnie pogromczynie naszych reprezentantek wygrały całe zawody. W finale były lepsze od Kanadyjek. Najniższy stopień podium przypadł Walijkom.

Drużynowy wyścig na dochodzenie padł łupem Niemek, które w walce o pierwszą lokatę pewnie pokonały Brytyjki. Najniższy stopień podium zajęły Włoszki po wygranej nad Francuzkami. Karolina Karasiewicz, Wiktoria Pikulik, Daria Pikulik i Nikol Płosaj awansowały do pierwszej rundy z ósmym czasem. Niestety na tym etapie zakończyły swój start. Lepsze od naszych reprezentantek okazały Irlandki, z którymi Polki przegrały o ponad cztery sekundy. W tym wyścigu Nikol Płosaj została zastąpiona przez Nikolę Wielowską.

Natomiast ta sama konkurencja, ale w wykonaniu mężczyzn zakończyła się zwycięstwem pierwszej drużyny Francji, która pokonała także pierwszy zespół, lecz brytyjski. Trzecie miejsce zajęli Duńczycy po fatalnej końcówce wyścigu w wykonaniu Włochów. Polacy w składzie: Alan Banaszek, Bartosz Rudyk, Daniel Staniszewski oraz Szymon Sajnok z czasem 3:59,528 zajęli w eliminacjach dziewiąte miejsce, co oznaczało brak awansu do pierwszej rundy.