Liga Mistrzów: zwycięska Wisła

• Data publikacji: 16.09.2018, 20:39

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów Wisła Płock pewnie pokonała szwajcarski Wacker Thun 34:24 i prowadzi w grupie D.

Po nerwowym początku nafciarzy, dalsza część meczu wyglądała już zdecydowanie lepiej. Już w trzeciej minucie spotkania dwuminutowym wykluczeniem został ukarany Stefan Huwyler. Pomimo przewagi liczebnej, płocczanie stracili gola (2:3). Mecz do stanu 8:7 był dosyć wyrównany. Wtedy to polska drużyna zaczęła być skuteczniejsza. W bramce Borbely popisywał się efektywnymi obronami, co pozwoliło na zbudowanie kilkubramkowej przewagi (10:7). Dzięki udanym akcjom m.in. Daszka i Mlakara pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:13.

Druga część spotkania rozpoczęła się lepiej dla polskiej drużyny, która utrzymywała prowadzenie (20:15). W kolejnych minutach dobrze w bramce rywali spisywał się Wick, który nie pozwalał płocczanom na częste zdobywanie bramek. Gospodarze popełniali więcej błędów, przez co trener poprosił o czas. Ostatnie dziesięć minut meczu to skuteczna gra Wisły, która powiększyła swoją przewagę (31:22). W akcji kończącej spotkanie Krajewski zbiegł ze skrzydła do środka i ustali wynik pojedynku na 34:24.

Wisła Płock - Wacker Thun 34:24 (18:13)

Składy:

Wisła Płock: Wichary, Daszek (4), Krajewski (5), Racotea (4), Moya, Zdrahala (2), Obradović, Morawski, Borbely, Piechowski, Tarabochia (5), Zabić (4), Milić, De Toledo (1), Sulić (1), Mlakar (8)

Wackar Thun: Arnosti, Holm (4), Linder, Felder, Dahler (1), Suter (3), Giovanelli, Wick, Lanz (4), Wyttenbach (1), Friedli, Simon Huwyler (2), Guignet, Stefan Huwyler (1), Krainer, Delhees (7)