ATP Belgrad: finał nie dla Zielińskiego i Nysa

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 22.04.2022, 17:15

Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem odpadli w półfinale turnieju ATP 250 w Belgradzie. W dwóch setach lepsi okazali się Mate Pavić i Nikola Mektić.

Polak i Monakijczyk źle rozpoczęli rywalizację. W pierwszym gemie Jan Zieliński został przełamany. Straty udało się odrobić w czwartym gemie i stan meczu się wyrównał. Dalej było już bez breaków, a losy seta rozstrzygnął tie-break. W nim Chorwaci spisywali się znakomicie - do dobrej gry na returnie dochodziły niewracające serwisy. W efekcie to bardziej utytułowana para zapisała na swoim koncie seta.

W drugiej partii najpierw Zieliński wyszedł ze stanu 0:40 w  czwartym gemie, ale ta sztuka nie udała się Hugo Nysowi. Dwa niewykorzystane break pointy spowodowały, że zrobiło się 2:5. Chorwaci pewnie domknęli mecz, a w finale zmierzą się z Arielem Beharem i Gonzalo Escobarem.

Mate Pavić/Nikola Mektić (CRO/CRO) [1] - Hugo Nys/Jan Zieliński (MON/POL): 7:6(3), 6:3