WTA Stuttgart: zwycięstwo i awans Świątek do półfinału
PPP

• Data publikacji: 22.04.2022, 21:03

Iga Świątek (1. WTA) w bardzo dobrym stylu pokonała Emmę Raducanu (12. WTA) 6:4, 6:4 w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie. Tym samym Polka zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki rozgrywek, w której zmierzy się z Ludmiłą Samsonową (31. WTA).

Początek spotkania to fantastyczna gra naszej tenisistki, która już w pierwszym gemie wypracował sobie break-pointa, którego następnie wykorzystała i objęła prowadzenie. Zaraz potem Iga potwierdziła przewagę, wygrywając przy własnym podaniu na 2:0. W kolejnych gemach obie zawodniczki utrzymywały własne podanie, choć Świątek robiła to na dużym spokoju, a Emma musiała walczyć o każdą piłkę. W ten sposób tenisistki dotarły do stanu 5:4 dla Polki, która serwowała na seta. W decydującej odsłonie raszynianka nie oddała rywalce nawet punktu i zamknęła pierwszą część meczu wynikiem 6:4.

Początek drugiego seta to ponownie dominacja Igi, która w pierwszym gemie raz jeszcze przycisnęła przeciwniczkę, a następnie wykorzystała jej błąd i uzyskała przełamanie. Niestety zaraz potem Świątek popełniła kilka niewymuszonych błędów z rzędu i bardzo szybko utraciła prowadzenie, oddając własnego gema do zera. Na szczęście słabszy moment Polki trwał bardzo krótko i już przy podaniu Raducanu nasza tenisistka wypracowała dwa break-pointy, a następnie wykorzystała drugiego z nich, ponownie zdobywając przewagę przełamania. Wtedy też Brytyjka poprosiła o przerwę medyczną, która na kilka minut przerwała spotkanie. Po wznowieniu gry zawodniczki dość pewnie utrzymywały własny serwis, z wyjątkiem ósmej odsłony, w której Emma miała aż dwa break-pointy, na szczęście niewykorzystane. W ten sposób Iga ponownie serwowała przy stanie 5:4, ale tym razem znalazła się w poważnych tarapatach, przegrywając już 15:40. Polka na szczęście zdołała się wybronić, a następnie zakończyć mecz, zapewniając sobie awans do półfinału, w którym zmierzy się z Ludmiłą Samsonową.

Iga Świątek (POL) [1] — Emma Raducanu (GBR) [8] 6:4, 6:4