PKO Ekstraklasa: skromne zwycięstwo Cracovii

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 22.04.2022, 20:50

Cracovia wygrała 1:0 z Radomiakiem Radom w pierwszym meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył w 24. minucie Jakub Myszor.

W pierwszej połowie to Cracovia potrafiła częściej znajdować się w obrębie pola karnego rywala. W efekcie w 24. minucie Jakub Myszor wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zdobyciu bramki goście cofnęli się. Grali jednak wystarczająco dobrze w defensywie, by kasować ataki Radomiaka.

Po przerwie znaczną przewagę mieli gospodarze. Przez długi czas z ich ataków nic nie wynikało. W końcówce Jo Santos padł w polu karnym po kontakcie z Matejem Rodinem. Początkowo Damian Kos podyktował jedenastkę, ale po analizie VAR zmienił swoją decyzję. Kolejna porażka Radomiaka bardzo skomplikowała ich walkę o europejskie puchary.

Radomiak Radom - Cracovia: 0:1 (0:1)

Bramka: 24' Myszor

Radomiak: Kochalski - Abramowicz, Cichocki, Rossi, Silva (73' Matos) - Leandro, Łukasik, Luizao (14' Nascimento), Radecki (46' Santos), Machado (46' Maurides) - Angielski (73' Sokół)

Cracovia: Hrosso - Rodin, Ghitta, Jablonsky - Siplak, van Amersfoort, Lusiusz (71' Knap), Rapa, Myszor (76' Kakabadze), Konoplyanka (71' Rakoczy) - Rivaldinho (60' Loshaj)

Żółte kartki: 48' Łukasik, 66' Rossi, 89' Santos, 90' Nascimento - 36' Jablonsky, 66' Rodin

Sędzia: Damian Kos