NHL: Edmonton z awansem do play-off

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 23.04.2022, 08:34

Na Wschodzie wszystkie przepustki do play-off zostały rozdane, zacięta walka trwa za to na Zachodzie. Po zwycięstwie nad Colorado Avalanche kolejną ekipą, która zagra w najlepszej szesnastce zostało Edmonton Oilers.

Lawiny to nie byle kto, bo ekipa z Kolorado w tym sezonie radzi sobie świetnie w najlepszej lidze świata, ale w meczu z Olejarzami to Kanadyjczycy strzelili więcej goli, pomimo przewagi gości. Do 29. minuty był remis, wtedy za sprawą gola Kane'a rozpoczął się odjazd Edmonton, bo sześć minut później ten sam zawodnik umieścił krążek w siatce Kuempera. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6:3, a kolejne punkty zapewniły tej ekipie awans do play-off.

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 6:3 (0:1, 4:1, 2:1).

Ciekawie wygląda sytuacja ekip, które walczą o czołową ósemkę na Zachodzie. Kings pokonali pewnie Chicago Blackhawks 4:1 i jest obecnie na szóstej pozycji, wciąż nie mogą być jednak pewni udziału w play-off, bo po piętach depczą im ekipy z Nashville i Dallas, które mimo mniejszej ilości punktów mają jeszcze spotkania do rozegrania. Sytuacji nie ułatwiła sobie wspomniane już Stars, które przegrało z Calgary Flames 2:4 i zajmuje obecnie ósmą pozycję, mając o dwa punkty więcej niż Las Vegas Golden Knights.