PKO Ekstraklasa: popis Termaliki we Wrocławiu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 23.04.2022, 17:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wysoko pokonała Śląsk Wrocław w 30. kolejce PKO Ekstraklasy. Wynik 0:4 wlał nadzieję w utrzymanie "Słoni" i nie pozwolił na oddech wrocławianom.

Spotkanie rozpoczęło się koszmarnie dla gospodarzy. Po dwudziestu minutach Śląsk przegrywał już 0:3. Najpierw dobre zgranie Poznara wykorzystał Matej Hubinek, jako drugi na listę strzelców wpisał się Muris Mesanović. W obu przypadkach zamieszany w utratę goli był bramkarz wrocławian - Michał Szromnik. Kolejne trafienie było bramką samobójczą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefortunnie interweniował Wojciech Golla. Gra Śląskowi zupełnie się nie kleiła. Piłkarze Piotra Tworka nie kreowali sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Na domiar złego w 39. minucie z boisk wyleciał Mark Tamas, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

W drugiej odsłonie trudno było wrocławianom odmienić losy spotkania. "Słonie" konsekwentnie wymieniali między sobą piłkę, nie pozwalając rywalom przeprowadzać groźnych akcji. Mateusz Grzybek miał trzy sytuacje, by wpisać się na listę strzelców. Wykorzystał tę ostatnią, ustalając wynik meczu na 0:4.

Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 0:4 (0:3)

Bramki: 11' Hubinek, 14' Mesanović, 20' (s.) Golla, 87' Grzybek

Śląsk: Szromnik - Bejger, Golla, Tamas - Garcia (78' Łyszczarz), Schwarz, Olsen (62' Jastrzembski), Janasik, Quintana (46' Piasecki), Pich (46' Mączyński) - Exposito

Bruk-Bet: Loska - Tekijaski, Biedrzycki, Ambrosiewicz - Grzybek, Hubinek (90' Varga), Dombrowskij, Hybś (76' Grabowski) - Kocyła (76' Stefanika), Poznar (90' Tusha),  Mesanović (83' Bonecki)

Żółte kartki: 7', 39' Tamas, 44' Olsen, 48' Golla, 89' Exposito - 35' Dombrowskij, 72' Ambrosiewicz, 86' Loska

Czerwona kartka: 39' Tamas

Sędzia: Piotr Lasyk