PKO Ekstraklasa: zwycięstwo Lechii nad Wartą w Gdańsku

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 23.04.2022, 21:33

Lechia Gdańsk wygrała sobotni mecz 30. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Na polu pokonanych gdańszczanie pozostawili u siebie piłkarzy poznańskiej Warty.

Faworytem była oczywiście Lechia, która w ligowej tabeli zajmuje 4. miejsce. Warta plasowała się w drugiej części stawki, ale w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła komplet punktów.

Gdańszczanie już po pierwszej połowie prowadzili 2:0. W 5. minucie gola po uderzeniu zza pola bramkowego zdobył Flavio Paixao. Na podwyższenie prowadzenia Lechia nie musiała długo czekać. Gola po karnym zdobył w 17. minucie wspomniany juź Paixao.

Warta próbowała gonić wynik. W 33. minucie z rzutu rożnego dogrywał Trałka, a następnie piłka trafiła w słupek. Chwilę później gracza drużyny przyjezdnych zatrzymał dobrze interweniujący Kuciak. '

Lechia wygrała i jest coraz bliżej gry w eliminacjach do europejskich pucharów. Obecnie gdańszczanie mają 52 pkt, czyli 5 pkt przewagi nad 5. Piastem Gliwice. Do zakończenia rozgrywek pozostało 4 kolejki, czyli 12 pkt do zdobycia.

PKO Ekstraklasa - 30. kolejka

Lechia Gdańsk 2:0 Warta Poznań

Bramki: 5' Paixao, 17' Paixao

Lechia Gdańsk: Kuciak – Stec, Nalepa, Maloča, Pietrzak – Gajos, Kubicki (83. Biegański), Durmus (83' Conrado) – Diabaté (63' Kryeziu), Kałuziński (63' Sezonienko), F. Paixao (C) (89' Clemens).

Warta Poznań: Grobelny – Trałka, Pawłowiec, Kupczak (C) – Grzesik, Castañeda (76' Jakóbowski), Kopczyński, Luis (83' Rakowski), Papeau (58' Szelągowski), Matuszewski (76' Kiełb) – Zreľák (58' Corryn)

Sędzia: Bartosz Frankowski