LCS: Evil Geniuses w finale; Team Liquid przegrywa 0:3
Riot Games / Michał Konkol

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 24.04.2022, 10:36

Evil Geniuses w finale! Inspired i spółka bez większych problemów pokonali Team Liquid 3:0 i zmierzą się z 100 Thieves w wiosennym finale, który odbędzie się już dzisiaj. Zapraszamy na podsumowanie.

Vulcan Tahm Kench 0/0/8 0/2/6 Renata Glasc CoreJJ

Pierwsza mapa rozpoczęła się od śmierci Danny'ego. Kilka minut później pod swoją wieżą upadł Bwipo, a wkrótce jojopyun. Po raz drugi zaatakowany został Bwipo, a w 14. minucie trzy zabójstwa na dolnej alei trafiły do EG. Drużyna wyszła na prowadzenie w złocie i kontynuowała wyłapywanie przeciwników. Przy smoku jednak lepiej wypadło TL, które od początku miało kontrolę nad bestiami. Niebiescy nie pozwolili im jednak zdobyć duszy. Bjergsen i spółka podjęli Barona i zdawało się, że wezmą go bez problemu, mimo, że gracze mieli już niskie poziomy zdrowia. Gdy wzmocnienie już miało zostać zabrane, ku chwale dla swojej drużyny przybiegł Danny. Bez żadnych problemów zabrał Barona i zdobył pentakilla. Rozpoczęło się oblężenie bazy TL i w 32. gra dobiegła końca.

Evil Geniuses vs Team Liquid - 2:0

Impact Ornn 2/2/11 5/2/4 Gangplank Bwipo
Inspired Diana 7/2/10 3/5/7 Jarvan IV Santorin
jojopyun Yasuo 3/3/12 1/3/9 Twisted Fate Bjergsen
Danny Jinx 10/1/7 1/6/9 Ashe Hans sama
Vulcan Tahm Kench 0/5/17 3/6/8 Zyra CoreJJ

Początek był spokojny, TL przejęło pierwszego smoka, a w 12. minucie zobaczyliśmy wymianę cztery za jeden na korzyść EG. Następnie złapany został Vulcan, a Diana z Heraldem zaatakowała przeciwne wieże na topie. W 20. minucie walkę zwyciężyło TL po czym zgarnęło Barona. Gracze EG przybiegli żeby wyeliminować chociaż kilku przeciwników i przejęli trzeciego na mapie smoka. W 28. minucie starcie było już pod kontrolą EG, które zdobyło też fioletowe wzmocnienie. Niebiescy wyszli na prowadzenie w złocie i wkrótce wtargnęli do przeciwnej bazy. Bwipo wykorzystał moment żeby zdobyć dla swojej drużyny Hextechową Duszę. Inspired i spółka jeszcze raz podjęli Barona, ale Santorin zdołał go ukraść, podobnie jak Bwipo Starszego Smoka. Gra trwała dalej i decydujące starcie zobaczyliśmy w 44. minucie. Danny zdobył triple killa i podczas gdy Bwipo walczył z resztą graczy EG, to adc niebieskich, wraz z jojopyunem, pognał po przeciwny Nexus.

CoreJJ Nautilius 0/5/4 0/1/11 Leona Vulcan

Jako pierwszy pod swoją wieżą upadł Impact, a nieco później dwukrotnie zginął Bwipo. Złapani zostali też Bjergsen, CoreJJImpact. W 16. minucie EG zwyciężyło walkę przy dolnej alei, a przy następnym smoku lepiej wypadło TLHans samą na czele. Czerwona drużyna się nie poddawała - zgarnęli trzeciego już smoka a gdy wstawał następny bez problemów pokonali przeciwników i wzmocnili się Oceaniczną Duszą oraz Baronem. Baza TL szybko znalazła się pod ostrzałem i już w 29. minucie, po wygranej walce przez EG, seria dobiegła końca.