Serie A: remis w starciu Cagliari z Milanem

• Data publikacji: 16.09.2018, 22:31

W ostatnim, niedzielnym meczu 4. kolejki Serie A, Cagliari podejmowało na Sardegna Arena zespół "Rossonerich", czyli AC Milan. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Od samego początku do ataku ruszyli gospodarze i już w 3. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale Luciano Pavoletti trafił tylko w lewy słupek. Co nie udało się Pavolettiemu, udało się 60 sekund później Joao Pedro. Długie podanie z własnej połowy doszło do jednego z napastników, ten trafił w słupek, zaś do odbitej piłki dopadł Joao Pedro i posłał ją do pustej bramki. W 14. minucie ładną, indywidualną akcją popisał się Ricardo Rodriguez, który znalazł trochę miejsca i huknął z dystansu w stronę bramki. Dobrze jednak interweniował Alessio Cragno. Dwie minuty, później powinno być 2:0 dla Cagliari, lecz potężne uderzenie Nicolo Barelli wylądowało na lewym słupku. Gianluigi Donnarumma będzie chyba musiał ucałować ten słupek, bo mogło być już dawno po meczu. Podopieczni Gennaro Gattuso wymieniali ładne podania w środku pola i czekali na dogodny moment do ataku. Takowy mógł nadejść w 28. minucie, gdy będący w polu karnym Giacomo Bonaventura otrzymał dobre podanie, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. W kolejnych fragmentach spotkania napór gospodarzy trochę zelżał, a Milan szukał okazji do wyrównania. Jednak dobrze spisywała się defensywa Cagliari lub interweniował Cragno.

W drugie 45 minut lepiej weszli goście, którzy byli zdeterminowani do doprowadzenia do remisu. W 48. minucie dobrą okazję miał Suso, który oddał kąśliwy strzał w stronę bramki, lecz na posterunku był Cragno. W 56. minucie Franck Kessie dziubnął lekko piłkę w stronę Gonzalo Higuaina, a ten, unikając spalonego, minął bramkarza i posłał futbolówkę do siatki. Sześć minut po golu wyrównującym Milan mógł wyjść na prowadzenie, ale Suso strzelił obok lewego słupka. W następnych minutach obudzili się gospodarze, ale nie potrafili przebić się przez dobrze zgraną obronę gości. W 85. minucie faulował Dario Srna, który sumiennie pracował na drugą żółtą kartkę, ale sędzia go oszczędzał. Do piłki podszedł Suso, wykonał ładne, podkręcone dośrodkowanie, lecz dobrze na przedpolu zachował się Alessio Cragno. W samej końcówce więcej było fauli z obu stron niż płynnej gry. W doliczonym czasie gry "Rossoneri" mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw w 91. minucie niezwykle aktywny Suso pomknął w stronę bramki i uderzył tuż sprzed pola karnego. Fenomenalną paradą popisał się jednak Alessio Cargno. W 93. minucie rezerwowy Diego Laxalt dostrzegł niepilnowanego Higuaina, a ten strzałem głową chybił nieznacznie obok prawego słupka. Ostatecznie mecz sąsiadów w ligowej tabeli skończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Cagliari 1:1 AC Milan (1:0)

Bramki: Joao Pedro (4') - Higuain (56')

Cagliari: Cragno - Srna, Romagna, Klavan, Padoin - Castro (84' Dessena), Bradarić, Barella, Joao Pedro (64' Sau) - Pavoletti, Farias (52' Ionita)

AC Milan: Donnarumma - Rodriguez (85' Laxalt), Romagnoli, Musacchio, Calabria - Bonaventura (66' Bakayoko), Biglia, Kessie - Calhanoglu (73' Castillejo), Higuain, Suso

Żółte kartki: Srna - Kessie

Sędzia: Rosario Abisso