Plus Liga: Resovia bliżej 5. miejsca po "szarpanym" meczu
Biuro prasowe PGE Skra Bełchatów

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 24.04.2022, 17:00

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów są o krok od piątego miejsca na koniec sezonu. W pierwszym meczu podopieczni Marcelo Mendeza zwyciężyli na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn 3:1.

Początek należał do gości, którzy wyszli na prowadzenie 11:7. Gracze Javiera Webera natychmiast wzięli się za odrabianie strat, i chwilę później na tablicy widniał remis 12:12. Rzeszowianie jednak kolejny raz odskoczyli gospodarzom na trzy „oczka”, mimo to akademicy po raz kolejny doprowadzili do wyrównania. W końcówce jednak siatkarze z Rzeszowa wyszli na prowadzenie 23:20. Pomimo czasu wziętego przez szkoleniowca gospodarzy, nie udało się im odwrócić losów partii. Goście zwyciężyli 25:21 i objęli prowadzenie w meczu.

Druga partia to pokaz siły gospodarzy. Co prawda w pierwszej części seta delikatną przewagę mieli siatkarze Resovii, jednak z kolejnymi akcjami olsztynianie się rozpędzali. Akademicy wyszli na prowadzenie 10:9, którego nie oddali już do końca seta. Z każdą kolejną akcją siatkarze Javiera Webera odjeżdżali rywalom, finalnie zwyciężając 25:20.

Rozpędzeni gospodarze próbowali pójść za ciosem, jednak podopieczni Marcelo Mendeza na niewiele pozwoli olsztynianom. Od stanu 10:10 goście wrzucili wyższy bieg, pewnie zwyciężając partię, pozwalając gospodarzom zdobyć zaledwie sześć punktów.

Postawieni pod ścianą gospodarze dość ostrożnie rozpoczęli partię numer cztery. Ogółem oba zespoły trzymały bliski dystans względem siebie. Dopiero przy stanie 9:9 cztery punktu z rzędu zdobyli siatkarze z Rzeszowa. Pomimo kiepskiej sytuacji, gospodarze podjęli walkę i doprowadzili do remisu 19:19. Końcówka należała jednak do gości, którzy zwyciężyli 25:23 po skutecznym ataku Szerszenia.

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:20, 16:25, 23:25)

AZS: Andringa, Firlej, Averill, Poręba, DeFalco, Burtyn, Gruszczyński (libero) oraz Jakubiszak, Siwczyk, Jankiewicz

Resovia: Tammema, Cebulj, Drzyzga, Muzaj, Kozamernik, Szerszeń, Potera (libero) oraz Bucki, Woicki

MVP: Cebulj (Resovia)