Piłka ręczna - Eliminacje ME: zwycięstwo Polek w ostatnim meczu
Paweł Bejnarowicz - ZPRP

• Data publikacji: 24.04.2022, 17:55

Zwycięstwem w Lubinie ze Szwajcarkami reprezentantki Polski zakończyły eliminacje do mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polki wygrały grupę A z kompletem punktów.

Polskie szczypiornistki zapewniły sobie już pierwsze miejsce w grupie kilka dni temu po pewnej wygranej nad Litwą. Na koniec eliminacji w meczu na szczycie zmierzyły się ze Szwajcarkami. Ostatnie rywalki naszych zawodniczek także zagrają na listopadowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Słowenii, Macedonii Północnej oraz Czarnogórze. Sytuacja w grupie A nieco uległa zmianie po wykluczeniu Rosji, przez co Polki miały olbrzymie szanse na komplet punktów.

Reprezentantki naszego kraju pewnie wygrały w ostatnim meczu eliminacyjnym. Po sześciu minutach prowadziły już 3:0. Szwajcarki zmniejszyły stratę do dwóch trafień, ale Polki od stanu 6:4 rzuciły trzy kolejne bramki. Jeszcze w pierwszej połowie różnica wynosiła aż osiem goli. Po trzydziestu minutach gospodynie prowadziły 19:11.

W drugiej połowie Polki mogły spokojnie kontrolować przebieg spotkania. W końcówce po serii czterech trafień Szwajcarki zmniejszyły różnicę, ale nie zagroziły naszym szczypiornistkom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:26. Reprezentacja Polski zakończyła eliminacje z kompletem punktów. W dzisiejszym spotkaniu najskuteczniejsza była Daria Zawistowska, która zdobyła dziewięć bramek i miała 100-procentową skuteczność.

Polska - Szwajcaria 31:26 (19:11)