PKO Ekstraklasa: Raków z kompletem punktów

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.04.2022, 17:21

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Górnik Łęczna w 30. kolejce PKO Ekstraklasy. Gospodarze sprostali zadaniu i ponownie wyszli na prowadzenie w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa składała się dwóch faz. Inauguracyjne kilkanaście minut miało niespodziewany przebieg. Częstochowianie mieli problem z nisko ustawioną drużyną Górnika. Co więcej, to goście oddali pierwszy celny i od razu groźny strzał, za sprawą Marcela Wędrychowskiego. Po pół godzinie gry dominację przejął Raków i szybko to udokumentował. W 32. minucie akcję na dwa razy wykończył Ivi Lopez. Kilka minut później było już 2:0. Bramką 150. występ w barwach Rakowa uczcił Tomas Petrasek. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą trafił w poprzeczkę.

W drugiej odsłonie mimo uderzeń Lopeza i Sorescu nie udało się graczom Marka Papszuna zamknąć meczu. Zamiast tego w 71. minucie Jason Lokilo zdobył gola kontaktowego. Do końca spotkania Górnik prezentował się solidnie i w grze częstochowian było widać wyraźne obawy przed utratą punktów. Na ich szczęście udało się dowieźć rezultat 2:1. Brak punktów bardzo komplikuje kwestie utrzymania łęcznian.

Raków Częstochowa - Górnik Łęczna: 2:1 (2:0)

Bramki: 32' Lopez, 40' Petrasek - 71' Lokilo

Raków: Kovacević - Rundić (73' Krzyżak), Petrasek, Tudor - Kun, Lederman, Papanikolau, Sorescu, Lopez (79' Cebula), Wdowiak (79' Musiolik) - Gutkovskis (59' Arak)

Górnik: Gostomski - Szcześniak, Rymaniak, Midzierski - Mak, Gol, Drewniak (64' Kalinkowski), Dziwniel (80' Banaszak) - Wędrychowski (46' Lokilo), Śpiączka, Serrano (56' Gąska)

Żółte kartki: 45+1' Kun, 63' Arak, 78' Lopez, 90+3' Cebula - 6' Gol, 57' Drewniak, 65' Kalinkowski

Sędzia: Krzysztof Jakubik