Premier League: Liverpool czerwony po derbach, dobry powrót Origiego!

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 24.04.2022, 19:24

W 32. kolejce Premier League na Anfield Road odbyły się derby Merseyside. Po bardzo topornym, nastawionym na taktykę meczu ostateczny wynik pokrył się z oczekiwaniami. Liverpool po raz drugi w tym sezonie okazał się czerwony po derbach. The Reds wygrali 2:0.

Pierwsza połowa upłynęła niemalże bez historii. Doskonale w obronie grali goście, zupełnie nie dając rozpędzić się gospodarzom. Przez 45 minut obie drużyny oddały po trzy strzały, ale żadna z tych prób nie została skierowana w światło bramki. Jedyną rzeczą której nie brakowało były niestety żółte kartki. Pierwszą, za próbę wyłudzenia rzutu karnego obejrzał wychowanek Evertonu Anthony Gordon. Kolejne dwie zostały pokazane w doliczonym czasie gry, podczas spięcia zawodników obu drużyn po upadku Richarlisona.

Druga połowa w pierwszym kwadransie przyniosła więcej tego samego, co wcześniej. Dopiero zmiany wprowadzone przez Jurgena Kloppa po godzinie gry doprowadziły do otwarcia wyniku. Wtedy to na boisku zameldował się Divock Origi, który po 2 minutach zapisał sobie na konto asystę drugiego stopnia. Wynik otworzył natomiast Andrew Robertson po dośrodkowaniu Mohameda Salaha. Nie był to koniec emocji na Anfield. W 85. minucie doskonałą asystę przewrotką zanotował Luis Diaz, a dobitkę głową wykonał superrezerwowy Origi. Wynik 2:0 utrzymał się do końca. Tym samym Liverpool cały czas utrzymuje 1 punkt straty do lidera, Manchesteru City. Z kolei w związku z porażką, Everton po raz pierwszy w tym sezonie zakończył kolejkę w strefie spadkowej.

Liverpool FC - Everton 2:0

Bramki: 62' Robertson, 85' Origi

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Thiago, Fabinho, Keita (60' Origi) - Salah, Jota (82' Henderson), Mane (60' Diaz)

Everton: Pickford - Coleman, Holgate, Keane, Mykolenko - Doucoure, Allan (73' Alli), Iwobi - Grey (78' Rondon), Richarlison, Gordon
Żółte kartki: 45+1' Mane, 58' Alexander-Arnold - 25' Gordon, 45+1' Doucoure, 89' Alli, 90' Richarlison

Sędziował: Stuart Attwell