PKO Ekstraklasa: Portowcy ze zwycięstwem nad Legią
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 24.04.2022, 19:26

Niedzielne emocje z naszą piękną, polską Ekstraklasą zakończyło spotkanie w Szczecinie. Miejscowa Pogoń podejmowała Legię Warszawa. Mecz okazał się ciekawym widowiskiem. Zwycięstwo odnieśli Portowcy, którzy grając w osłabieniu przez całą drugą połowę, zdołali zwyciężyć 3:1. Bohaterem spotkania został niewątpliwie Luka Zahović.

Początek spotkania w Szczecinie należał do tych wyrównanych, bez iskier. Piłka krążyła od bramki do bramki, lecz żadnej konkretnej akcji nie ujrzeliśmy. W 8. minucie swojego szczęścia z dystansu spróbował Wahan Biczachczian, ale jego uderzenie odbiło się od jednego z obrońcy. Po pierwszym kwadransie gry sytuacja nie zmieniła się i dalej oglądaliśmy mecz w środku pola. Częściej przy piłce byli Portowcy. W 22. minucie Benjamin Verbić chciał sprawdzić umiejętności przeciwnego golkipera i oddał strzał z dystansu, ale żadne zagrożenie nie wystąpiło.

Pierwsi bramkę odczarowali gospodarze. W 26. minucie do dośrodkowanej piłki dopadł Kostas, który strzałem głową zagroził rywalom. Do wybitej piłki dopadł Luka Zahović, który ofiarnym wślizgiem wbił piłkę do siatki. W 35. minucie Kamil Grosicki ruszył lewą stroną pod pole karne przeciwnika, ale doświadczony skrzydłowy nie wiedzieć czemu, nie dograł do wychodzącego na czystą Jeana Carlosa, a mogło to skończyć się drugą bramką. Tuż przed końcem pierwszej połowy Legia Warszawa wyrównała mecz, po tym, jak Damian Dąbrowski wpakował piłkę do swojej siatki. Pierwsza połowa na remis.

Rozpoczęcie drugiej połowy nie należało do tych najszczęśliwszych dla Portowców. Paweł Wszołek wyszedł na pozycję sam na sam, ale został on podcięty przez Benedikta Zecha. Pierwotnie otrzymał on żółtą kartkę, ale po analizie VAR główny arbiter tego spotkania Szymon Marciniak zmienił swoją decyzję i obrońca Pogoni ujrzał kartonik koloru czerwonego. To jednak nie złamało ducha walki Portowców. W 63. minucie Luka Zahović ponownie został bohaterem swojej drużyny, po tym, jak pokonał przeciwnego golkipera strzałem z pola karnego.

Na tym Pogoń nie zaprzestała. W 68. minucie Luka Zahović dograł przed pole karne do Kamila Grosickiego, który podholował piłkę i celnym, technicznym strzałem po ziemi dobił Legionistów! Ta bramka zabiła jakiekolwiek nadzieje Legii na zwycięstwo w tym meczu. Po trzech minutach doliczonego czasu gry sędzia zakończył to spotkanie.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:1 (1:1)

Bramki: 26', 63' Zahović, 68' Grosicki - 38' (sam.) Dąbrowski

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Kostas, Zech, Mata (58' Kucharczyk) - Dąbrowski - Fornalczyk (46' Łęgowski), Jean Carlos (67' Kurzawa), Biczachczian (68' Drygas), Grosicki (73' Malec) - Zahović

Legia: Strebinger - Rose, Wieteska, Abu Hanna (69' Kapustka), Ribeiro - Slisz, Sokołowski (72' Lopes) - Wszołek, Josue, Verbić (70' Pekhart)- Rosołek

Żółte kartki: Kostas, Wieteska