TAURON Liga: Legionowianki ze złotym setem i piątą lokatą
Piotr Sumara/TAURON Liga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 24.04.2022, 21:30

Legionovia zapewniła sobie 5. miejsce w tym sezonie Tauron Ligi. Siatkarki z Legionowa w pierwszym meczu wygrały w tie-breaku przeciwko Radomce Radom, by dziś doprowadzić do złotego seta. Tam były lepsze po raz pierwszy w tym meczu.

W pierwszej partii mieliśmy przedsmak tego, co później działo się na boisku. Początkowo przyjezdne odskoczyły na 7:5, ale po jednej z dłuższych wymian gospodynie zniwelowały straty do zera. Remis utrzymywał się mniej więcej aż do półmetku seta. Tam dobrze podziałała Zaroślińska-Król i radomianki znów miały w zapasie trzy "oczka". Tę różnicę utrzymały do końca seta. Straciły dwie piłki setowe, ale za trzecim razem Lazić dopięła swego - 22:25. Później walka była jeszcze bardziej wyrównana. Zarówno w drugim, jak i trzecim secie sporo było zmiennych, ekipy co jakiś czas przejmowały od siebie pałeczkę. Siatkark Radomki nie do końca były skoncentrowane na tym, by utrzymać przewagę, którą sobie wypracowały bo wielokrotnie musiały utrzymywać nerwy na wodzy, ale to one były lepsze w pojedynku na przewagi w obu tych partiach i wygrywały kolejno 27:25 i 31:29.

Zwycięstwo 3:0 w tym meczu dawało Radomce szansę na walkę w "złotym secie". Legionowianki całkowicie wówczas odwróciły losy tego spotkania, od początku do końca utrzymując przewagę. Tym samym to zawodniczki trenera Chappiniego zapewniły sobie piątą lokatę w tym sezonie.

Ił Capital Legionovia Legionowo - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 0:3 (22:25, 25:27, 29:31, złoty set 15:12)

Legionowo: Erkek, Gryka, Grabka, Różański, Tokarska, Silva Franco, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba, Stefanik, Dąbrowska

Radom: Lazić, Aelbrecht, Szczepańska, Murek, Moskwa, Zaroślińska-Król, Adamek (libero) oraz Biała, Wójcik

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.