NHL: koniec passy Panter

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 25.04.2022, 08:44

Trzynaście spotkań trwała zwycięska passa Panter, seria zakończyła się w spotkaniu z Tampa Bay Lightning. Do porażki Florydy przyczyniła się średnia postawa golkiperów tej ekipy.

Spotkanie dwóch mocnych ekip przyniosło sporo emocji, ale to goście strzelali więcej goli. W 15. minucie Tampa prowadziła już 3:1, ale gospodarze byli w stanie podnieść się i wyrównać, to był jednak ostatni pozytywny wynik na tablicy dla Panter. W 26. minucie Paul dał prowadzenie Błyskawicom przy grze jego ekipy w osłabieniu, jeszcze w tej samej tercji ten sam zawodnik podwyższył na 5:3. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Tampy 8:4, a bohaterem spotkania został Nikita Kuczerow, który dwie bramki (otwierające i zamykające licznik Lightning) okrasił trzema asystami. Słabo spisali się bramkarze Panter, a zwłaszcza Knight, który nie obronił pięciu z siedemnastu strzałów oddanych na jego bramkę.

Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 4:8 (2:3, 1:2, 1:3).

Wciąż bez rozstrzygnięć w temacie obsady trzech miejsc w play-off na Zachodzie. W sobotę i niedzielę dwie porażki zaliczyło Nashville Predators, nie popisało się także Las Vegas, które po rzutach karnych uległo Rekinom. Sytuację wykorzystało za to Los Angeles Kings, które okazało się lepsze od Anaheim Ducks oraz Dallas Stars, które świetną drugą tercją zapewniło sobie zwycięstwo na Seattle Kraken. W tej sytuacji na miejscu nie dającym gry w szesnastce jest obecnie Golden Knights, które traci trzy punkty do Dallas Stars, dwa punkty przewagi nad Nashville (7. pozycja) ma Kings, ta ekipa jednak ma o jedno spotkanie rozegrane więcej.