PKO Ekstraklasa: grad goli w Krakowie, płocka Wisła lepsza w "Derbach Wiseł"!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 25.04.2022, 21:07

Spotkanie kończące 30. kolejkę polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Wisłą Płock zakończyło się zwycięstwem płocczan. Po golach Ringa, Manu i Ondraska dla krakowian oraz dwóch bramkach Sekulskiego i trafieniach Tomasika oraz Szwocha dla gości padł wynik 4:3.

Przed tym meczem piłkarze „Białej Gwiazdy” znajdowali się na szesnastej lokacie z 29. punktami na koncie. Zawodnicy „Nafciarzy” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 42. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami płocczanie triumfowali aż 2:0.

Mecz rozpoczął się świetnie dla podopiecznych Pavola Stano. Po podaniu Mateusza Szwocha, gola zdobył doświadczony obrońca Piotr Tomasik. Już trzy minuty później goście prowadzili 2:0. Szybką kontrę na bramkę zamienił Łukasz Sekulski. Zawodnicy kierowani przez Jerzego Brzęczka jednak się nie poddali i w 27. minucie zdobyli kontaktowe trafienie. Dwójkową akcję Stefan Savić - Sebastian Ring celnym uderzeniem wykończył Szwed. Końcówka pierwszej części gry należała ponownie do płockiej Wisły i w 41. minucie Sekulski po raz drugi w tym meczu pokonał Pawła Kieszka.

Od początku drugich 45 minut krakowanie grali lepiej i agresywniej od swoich rywali, co przełożyło się na kontaktową bramkę Elvisa Manu w 58. minucie. W 70. minucie płocczanie byli blisko czwartego gola, ale sztuka ta im się nie udała, a już chwilę później Wisła Kraków wyrównała stan meczu. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Zdenek Ondrasek i Czech umieścił futbolówkę w siatce bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego. Kiedy wydawało się, że w Krakowie padnie remis, w samej końcówce doliczonego czasu gry Manu zagrał piłkę ręką, a arbiter po dość długiej analizie VAR podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Mateusz Szwoch.

Wisła Kraków – Wisła Płock 3:4 (1:3)

Bramki: 27' Ring, 58' Manu, 72' Ondrasek - 9' Tomasik, 12' Sekulski, 41' Sekulski, 90+11' Szwoch(k.)

Wisła Kraków: Kieszek - Ring (74' Szot), Sadlok, Frydrych, Gruszkowski - Fazlagić (46' Manu), Poletanović - Savić (46' Cisse), Fernandez, Tsitaiszwili (82' Hugi) - Ondrasek

Wisła Płock: Kamiński - Tomasik (79' Tuszyński), Chrzanowski, Rzeźniczak, Pawlak - Jorginho, Furman (79' Lagator), Szwoch, Vallo (79' Drapiński) - Sekulski (69' Michalski), Kolar (61' Lesniak)

Żółte kartki: 24' Gruszkowski, 66' Ondrasek, 74' Sadlok, 90+10' Manu - 66' Tomasik

Sędzia: Damian Sylwestrzak