Winnipeg Jets bliżej finału NHL

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 13.05.2018, 04:51

Winnipeg Jets wygrało z Vegas Golden Knights 4:2 w pierwszym spotkaniu półfinałowym ligi NHL, robiąc spory krok w kierunku wielkiego finału. Przed oboma zespołami jednak jeszcze sporo rywalizacji, kolejne spotkanie już za dwa dni.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli mecz. W przeciągu ośmiu minut aż trzykrotnie zapakowali krążek do bramki przeciwnika, co spowodowało, że już do samego końca mogli spokojnie kontrolować spotkanie. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i odpowiedzieli golem po niecałej minucie, ustalając tym samym wynik pierwszej tercji gry.

W drugiej zabrakło nieco czystego hokeja, ale zawodnicy dostarczyli nam emocji rodem z bokserskich ringów. W tym zamieszaniu Winnipeg i Vegas strzelili po jednym golu. Jako pierwsi zrobili to jednak gospodarze, nie dając choćby na moment zbliżyć się rywalom do niebezpiecznego dla nich wyniku.

Ostatnia tercja gry nie przyniosła już goli. Winnipeg Jets skupiało się przede wszystkim na defensywie, oddając jedynie cztery strzały na bramkę przeciwnika. Goście starali się odważnie zaatakować, jednak nie potrafili stworzyć sobie zbyt wielu czystych okazji do strzelenia gola. Takie przeciąganie liny trwało już do samego końca, ale bardziej pasowało ono zdecydowanie hokeistom gospodarzy.

WINNIPEG JETS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
2' Byfuglien, 7' Laine, 8' Armia, 30' Scheifele – 9' McNabb, 36' W. Karlsson

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Enström, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Copp, Lowry, B. Tanev – Armia, Little, Perreault

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, C. Miller, Sbisa (A) – Marchessault, R. Smith, W. Karlsson – Perron(A), Haula, Neal – Tuch, Eakin, O. Lindberg – Reaves, Bellemare, Carpenter