EBL: Śląsk deklasuje Zastal i przedłuża serię

• Data publikacji: 25.04.2022, 20:52

Śląsk Wrocław zdeklasował Zastal Zieloną Górę 95:68 w trzecim meczu pierwszej rundy play-offów. Tym samym gospodarze wygrali swoje pierwsze spotkanie w serii i przedłużyli rywalizację o przynajmniej jedno starcie. Bohaterem gospodarzy był zdecydowanie Travis Trice, który zakończył zmagania z 29 punktami i 7 asystami.

Początek spotkania to fatalna skuteczność w ataku obu zespołów, przez co po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili tylko 15:12. W drugiej odsłonie zgromadzeni na trybunach kibice doświadczyli koszykówki na zdecydowanie wyższym poziomie, a dzięki kapitalnej ofensywie podopieczni Andreja Urlepa zdołali wypracować dwucyfrową przewagę. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli na pewno Martins Meiers (10pkt/5zb/2blk), który w pierwszej połowie zdobył dziesięć oczek na skuteczności 5/6 z gry, a także Travis Trice (29pkt/7as), który rzutem zza łuku równo z zegarem ustalił wynik po dwudziestu minutach na 45:31.

Po zmianie stron wrocławianie nie zwalniali tempa, a swoje „show” kontynuował Trice, który swoją grą dominował rywali, zdobywając jedenaście oczek w trzeciej kwarcie. Rozgrywający miejscowych nie był jednak jedynym punktującym drużyny, ponieważ przewaga Śląska z każdą akcją się powiększała i na dziesięć minut przed końcem wynosiła 77:50. W ten sposób ostatnia odsłona była już zabawą dla miejscowych, którzy przynieśli kibicom ogromną radość. Ostatecznie Śląsk Wrocław pokonał Zastal Zieloną Gorę 95:68 i przedłużył serię o przynajmniej jeden mecz.

Śląsk Wrocław — Zastal Zielona Góra 95:68 (15:12, 30:19, 32:19, 18:18)

Śląsk: T. Trice 29, Karolak 12, Kolenda 11, Meiers 10, Tomczak 10, Justice 8, Ramljak 6, Kanter 5, D. Trice 4, Wójcik

Zastal: Nenadić 12, Zyskowski 9, Żołnierewicz 8, Meier 8, Marble 8, Brembly 6, Apić 5, Mazurczak 4, Drame 3, Szymański 3, Sulima 2