Hokej - MŚ dywizji 1B: zwycięscy Polacy na otwarcie turnieju
Materiały prasowe PZHL

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 26.04.2022, 22:10

We wtorek w Tychach rozpoczęły się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie, w których po dwóch latach przerwy występują Biało-Czerwoni. Polacy mecz otwarcia rozegrali z Estonią, którą łatwo pokonali.

Biało-Czerwoni w starciach z Estończykami mieli korzystniejszy bilans, dlatego na inaugurację turnieju spodziewaliśmy się zwycięstwa. Już w pierwszej tercji Polacy zapewnili sobie skuteczny strzał, który bezbłędnie wykonał Wałęga. Sporo było walki pod biało-czerwoną bramką, ale na pochwałę zasługiwała obrona naszej ekipy. Przez kolejne kilkadziesiąt minut Polacy nie dopuścili do swojego pola bramkowego żadnego z przeciwników, a to w większości dzięki czujnemu oku Murray’a. Bramkarz powstrzymywał ataki rywali wielokrotnie, a jego koledzy zdołali jeszcze przed przerwą powiększyć prowadzenie na 2:0.

Po golu Zygmunta Biało-Czerwoni mogli grać spokojniej, jednak to nie były ich ostatnie słowa. W 46. minucie krążek w bramce Estończyków umieścił tym razem Komorski. Choć rywale z Estonii częściej grali w przewadze, to Polacy dzielnie bronili się przez całe spotkanie. Fenomenalnie bronił dzisiaj Murray, a to był ważny element gry naszej kadry - aż trzydzieści obronionych strzałów miał w tym meczu polski bramkarz.

Już w czwartek gospodarze zmierzą się z drugą reprezentacją – Ukrainą. Mecz rozpocznie się 28 kwietnia o godz. 20:00.

Polska - Estonia 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.