Fortuna 1 Liga: Korona wygrywa z Widzewem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.04.2022, 22:58

Korona Kielce wygrała z Widzewem Łódź w 30. kolejce Fortuna 1 Ligi. "Scyzoryki" przegrywały 0:1, ale zdołały odwrócić losy meczu, zwyciężając 2:1.

W pierwszej połowie przeważającą drużyną był Widzew. Łodzianie wygrali walkę o środek pola, ale mieli duże problemy z celnością strzałów i dokładnym ostatnim podaniem. Najwięcej problemów Konradowi Forencowi sprawił strzał Patryka Lipskiego. Goście starali się zagrażać kontratakami, lecz również bez efektu w postaci zdobytej bramki.

Drugą odsłonę otworzył gol Kristoffera Hansena, który skutecznie dobił po próbie Martina Kreuzrieglera. Od tego momentu spotkanie się wyrównało. Korona szybko odpowiedziała trafieniem Kyryło Petrova, który niepilnowany trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejne minuty obfitowały we wrzutki w pole karne, gdzie brakowało dobrego wbiegnięcia napastników. W 78. minucie fatalnie piłkę wybijał Marek Hanousek. Ta trafiła do Jewgeniła Szykauki, który zwiódł defensorów i strzelił nie do obrony. W ostatnich minutach goście przetrwali natarcia gospodarzy i wywieźli z Łodzi cenne trzy punkty. W tabeli ekipa Leszka Ojrzyńskiego zajmuje czwarte miejsce, ze stratą czterech punktów do drugiego Widzewa.

Widzew Łódź - Korona Kielce: 1:2 (0:0)

Bramki: 48' Hansen - 54' Petrov, 78' Szykawka

Widzew: Ravas - Stępiński, Hanousek, Kreuzriegler - Zielinski (88' Villanueva), Kun (83' Letniowski), Lipski, Nunes (72' Pawłowski) - Terpiłowski, Danielak, Hansen (88' Gołębiowski)

Korona Kielce: Forenc - Malarczyk, Petrov, Szymusik (78' Koj) - Danek (72' Corral), Sewerzyński (63' Szpakowski), Gąsior (63' Oliveira), Podgórski, Takac (46' Łukowski), Szykauka - Frączczak

Żółte kartki: 61' Stępiński, 90+6' Letniowski - 40' Sewerzyński, 89' Szykauka

Sędzia: Daniel Stefański