Badminton - ME: Duńczycy za mocni dla polskiego miksta
screenshor badmintoneurope.tv

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 27.04.2022, 10:59

Paweł Śmiłowski i Wiktoria Adamek odpadli z mistrzostw Europy w badmintonie. Ich pogromcami okazali się Duńczycy Mikkel Mikkelsen i Rokke Soeby.

Faworytem meczu II rundy madryckiego czempionatu byli oczywiście rozstawieni z szóstką reprezentanci Danii, zdecydowanie wyżej notowani w rankingach, mający na koncie udane występy w cyklu World Tour. My liczyliśmy na dobrą grę polskiego duetu, wyrównaną walkę, a po cichu marzyliśmy o niespodziance. Tych dwóch pierwszych, zwłaszcza w pierwszym secie się doczekaliśmy, to ostatnie było dziś poza zasięgiem naszego duetu.

W pierwszej partii faktycznie na korcie rozgorzała wyrównana walka o każdą lotkę, a Paweł i Wiktoria grali z renomowanymi rywalami jak równi z równymi. Polska para w pierwszych wymianach zaskoczyła rywali, prowadziła nawet 7:3, ale jeszcze przed przerwą Duńczycy zdołali wyrównać. Do końca tej partii grano punkt za punkt, ale ostatnie słowa należały do Mikkelsena i Soeby, którzy wygrali do 18.

Drugi set tylko początkowo był wyrównany. Od stanu 6:5 Duńczycy kompletnie zdominowali naszą parę, zdobywając punkty seriami. W polskie szeregi wdarła się nerwowość, pojawiło się sporo niewymuszonych błędów. Już do końca Śmiłowski i Adamek nie wrócili do właściwego rytmu i przegrali tego drugiego seta do 9. Pożegnali się z mistrzostwami, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Wieczorem czekają nas jeszcze emocje związane z występem Dominiki Kwaśnik i Kornelii Marczak, które zagrają z Francuzkami Margot Lambert i Anne Tran.