Badminton - ME: krótka przygoda Kwaśnik i Marczak
screenshot badmintoneurope.tv

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 27.04.2022, 17:04

Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak odpadły z mistrzostw Europy w badmintonie. Ich pogromczyniami okazały się w II rundzie Francuzki Margot Lambert i Anne Tran.

Nasz kobiecy debel w pierwszej rundzie otrzymał walkowera od pary słoweńskie, tak więc dzisiejszy mecz był ich debiutem na mistrzostwach Europy. I ta debiutancka trema chyba Polki sparaliżowała, bo o pierwszym secie chciałby zapewne jak najszybciej zapomnieć. Francuzki, wyżej notowane, ale grające wspólnie nieco ponad pół roku w pierwszych kilkunastu minutach naszą parę po prostu rozbiły. Dominika i Kornelia grały po prostu źle, popełniały mnóstwo błędów, kompletnie nie radziły sobie w obronie. Miały przebłyski świetnych umiejętności, jak choćby przy obronie pierwszej lotki setowej, ale to tylko przebłyski, które pozwoliły w tej pierwszej partii zgromadzić raptem sześć punktów.

Druga partia, zwłaszcza jej pierwsza połowa w wykonaniu Polek była o niebo lepsza. To był wyrównany bój dwóch par o zbliżonych umiejętnościach. Nasze panie poprawiły w grze wszystko - atak, obronę, dokładność i komunikację. Taka wyrównana gra trwała jednak tylko do przerwy przy stanie 11:10 dla Polek. Potem rywalki stopniowo powiększały przewagę aż do pierwszej lotki meczowej, którą bezwzględnie wykorzystały.

To koniec polskiego startu w Madrycie. Bilans jest, co tu ukrywać, mizerny. Wygrana Pawła Śmiłowskiego i Wiktorii Adamek w pierwszej rundzie ze Szwajcarami to jedyny jaśniejszy punkt. Od Mikołaja Szymanowskiego nikt cudów nie oczekiwał, liczyliśmy jednak po cichu na choćby jeden ćwierćfinał. W nich jednak zagrają w głównej mierze zawodnicy, zawodniczki i pary rozstawione. Więcej jednak o sukcesach i porażkach reprezentantów innych państw w kolejnych dniach - jutro odbędą się ćwierćfinały, w piątek półfinały, w sobotę sesja finałowa.